Azərbaycanda güclü təbii
Təqribən 200 metr uzunluqda, 7 metr hündürlükdən torpaq qatı sürüşərək Ulum çayına tökülüb. Kənd sakinlərinin verdiyi məlumata görə, sürüşmə uzun müddətdir davam edir. Bildirilib ki, son yağışlardan sonra sürüşmə daha da aktivləşib.
Lənkəran Su Meliorasiya Sistemlərinin İstismarı idarəsinin mühəndis-hidrotexniki Ayıq Əliyev bildirib ki, müraciət əsasında Separadi kəndi ərazisində selin fəsadlar törətdiyi yerə baxış keçirilib:
"Məlum oldu ki, sürüşmə halı təqribən 200 metr uzunluqda qeydə alınıb. Bununla əlaqədar idarənin texnikalarının köməyi ilə yerli materialdan, müvəqqəti də olsa, xəta böyüməsin deyə torpaqdan bənd vurma işləri aparılacaq. Daha sonra aidiyyəti qurumlara müraciət ediləcək".

В Лянкяране слой почвы съехал и попал в реку Улюм.
Примерно 200 метров длиной и 7 метров высотой слой почвы съехал и попал в реку Улюм. По информации жителей села, оползень продолжается уже длительное время. Сообщается, что после последних дождей оползень стал более активным.
Инженер-гидротехник Управления эксплуатации водо-мелиоративных систем Лянкярана Айык Алиев заявил, что на основании обращения был проведён осмотр места, где на территории села Сепаради селевой поток вызвал повреждения:
«Стало известно, что случай оползня зафиксирован примерно на 200 метрах длины. В связи с этим с помощью техники управления будут проведены работы по возведению земляных плотин из местного материала, пусть и временно, чтобы оползень не увеличивался. Затем будет направлено обращение в соответствующие органы».
Следует отметить, что с правой и левой стороны реки Улюм были построены плотины протяженностью до 500 метров./apa