Azərbaycanda əksər ərazilərə qar yağıb -
Bildirilib ki, ölkə ərazisində qeyri-sabit hava şəraiti müşahidə olunub. Bəzi bölgələrə yağış, əksər ərazilərə isə qar yağıb.
Qar örtüyünün hündürlüyü Zaqatalada (Əlibəy) 36, Qaxda (Sarıbaş) 31, Şəkidə (Kişçay) 20, Qrızda 14, Şahdağda 13, Xınalıqda 8, Kəlbəcər və Qusarda (Laza) 7, Qubadlı, Laçın və Lerikdə 5, Qobustan, Quba və Xızıda 4, Şamaxıda 3, Yardımlıda 2 sm-dir.
Düşən yağıntının miqdarı Qəbələdə 34, Astarada 23, Lənkəranda 21, Cəlilabad, Neftçalada 18, Oğuzda 15, Balakəndə 14, Biləsuvarda 11, əksər rayonlarda isə 9 mm-dək qeydə alınıb.
Sumqayıt, Tərtər, Göyçay, Lerik, Gəncə, Naftalan, Şəmkir, Balakən, Zaqatala, Qax (Sarıbaş), Şəki, Qəbələ, Şamaxı, Qobustan, Qusar, Qubada duman müşahidə olunub. Görünüş məsafəsi 500 metrədək məhdudlaşıb.
Havanın minimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında 1, Naxçıvan MR-də 12, dağlıq rayonlarda 14 dərəcəyədək şaxta, Aran rayonlarında isə 2 dərəcəyədək isti qeydə alınıb.

Snow has fallen in most areas of Azerbaijan -
It was stated that unstable weather conditions were observed across the country. Rain fell in some regions, while snow fell in most areas.
The snow cover height was 36 cm in Zagatala (Alibay), 31 cm in Gakh (Sarybash), 20 cm in Sheki (Kishchay), 14 cm in Griz, 13 cm in Shahdag, 8 cm in Khinalig, 7 cm in Kalbajar and Gusar (Laza), 5 cm in Gubadli, Lachin and Lerik, 4 cm in Gobustan, Guba and Khizi, 3 cm in Shamakhi, and 2 cm in Yardimli.
The amount of precipitation recorded was 34 mm in Gabala, 23 mm in Astara, 21 mm in Lankaran, 18 mm in Jalilabad and Neftchala, 15 mm in Oghuz, 14 mm in Balakan, 11 mm in Bilasuvar, and up to 9 mm in most districts.
Fog was observed in Sumgait, Tartar, Goychay, Lerik, Ganja, Naftalan, Shamkir, Balakan, Zagatala, Gakh (Sarybash), Sheki, Gabala, Shamakhi, Gobustan, Gusar, and Guba. Visibility was limited up to 500 meters.
The minimum temperature was recorded as -1°C in Baku and the Absheron Peninsula, -12°C in the Nakhchivan Autonomous Republic, down to -14°C in mountainous regions, and up to +2°C in the Aran districts.