Azərbaycanda dövlət agentliyi
Medianews.az Trend-də istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisi sədrinin birinci müavini Bəxtiyar Məmmədov müvafiq Fərman imzalayıb.
Sənədə əsasən, Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində “Naxçıvan Avtomobil Nəqliyyatı Agentliyi” publik hüquqi şəxs ləğv edilib.
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi “Naxçıvan Avtomobil Nəqliyyatı Agentliyi” publik hüquqi şəxsin ləğv edilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Mülki Məcəlləsində nəzərdə tutulmuş tədbirlərin həyata keçirilməsini təmin etməlidir.
Qeyd edək ki, Fərman 6 mart 2026-cı ildə imzalanıb və qüvvəyə minib.
Xatırladaq ki, Naxçıvan Avtomobil Nəqliyyatı Agentliyi Ali Məclisin sədr müavini Anar İbrahimovun müvafiq Fərmanı ilə 29 avqust 2024-cü ildə yaradılıb.

Автономная Республика Нахичевань Министерства цифрового развития и транспорта подчинённое "Агентство автомобильного транспорта Нахичевани" как юридическое лицо публичного права ликвидировано.
Ссылаясь на Medianews.az и Oxu.Az, сообщается, что первый заместитель председателя Верховного собрания Нахичевани Бахтияр Мамедов подписал соответствующий указ.
Согласно указу, Кабинет министров Нахичевани должен в течение двух месяцев подготовить предложения по приведению актов председателя Верховного собрания в соответствие с этим указом и представить их председателю Верховного собрания Автономной Республики Нахичевань.
Также Министерство цифрового развития и транспорта Нахичевани обеспечит выполнение мероприятий, предусмотренных Гражданским кодексом Азербайджана, в связи с ликвидацией юридического лица публичного права "Агентство автомобильного транспорта Нахичевани".