Azərbaycanda dövlət agentliyi
Medianews.az Trend-də istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisi sədrinin birinci müavini Bəxtiyar Məmmədov müvafiq Fərman imzalayıb.
Sənədə əsasən, Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində “Naxçıvan Avtomobil Nəqliyyatı Agentliyi” publik hüquqi şəxs ləğv edilib.
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi “Naxçıvan Avtomobil Nəqliyyatı Agentliyi” publik hüquqi şəxsin ləğv edilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Mülki Məcəlləsində nəzərdə tutulmuş tədbirlərin həyata keçirilməsini təmin etməlidir.
Qeyd edək ki, Fərman 6 mart 2026-cı ildə imzalanıb və qüvvəyə minib.
Xatırladaq ki, Naxçıvan Avtomobil Nəqliyyatı Agentliyi Ali Məclisin sədr müavini Anar İbrahimovun müvafiq Fərmanı ilə 29 avqust 2024-cü ildə yaradılıb.

State agency in Azerbaijan
The "Nakhchivan Automobile Transport Agency" public legal entity subordinate to the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic has been abolished.
Medianews.az reports, referring to Oxu.Az, that the First Deputy Chairman of the Supreme Assembly of Nakhchivan, Bakhtiyar Mammadov, has signed the relevant decree regarding this matter.
According to the decree, the Cabinet of Ministers of Nakhchivan must prepare proposals within two months to align the acts of the Chairman of the Supreme Assembly with this decree and submit them to the Chairman of the Supreme Assembly of the Nakhchivan Autonomous Republic.
In addition, the Ministry of Digital Development and Transport of Nakhchivan will ensure the implementation of the measures stipulated in the Civil Code of Azerbaijan in connection with the abolition of the "Nakhchivan Automobile Transport Agency" public legal entity.