Azərbaycanda bu bankların əmlakları
Aprelin 1-də "Bakı Hərrac Mərkəzi" MMC-də ləğv prosesindəki "Muğan Bank", aprelin 8-də "NBC Bank", "Günay Bank", "Yunayted Kredit Bank", "AtaBank", "AGBank", "Atra Bank", "Kredo Bank", "Gəncə Bank", "Dəmir Bank" və "Muğan Bank" ASC-lərin daşınmaz və daşınar əmlaklarının satışı üzrə hərraclar keçiriləcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə bankların ləğvedicisi - Əmanətlərin Sığortalanması Fondu məlumat yayıb.
Söhbət "Muğan Bank"a məxsus dəyəri 33 min manat olan "Toyota Camry" və dəyəri 5 min manat olan "Fiat Doblo" markalı minik avtomobillərindən, "NBC Bank"a məxsus Bakı şəhəri, Azadlıq prospekti, 81 ünvanındakı dəyəri 500 min manat olan 263 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından və dəyəri 2,3 milyon manat olan 281,2 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, eləcə də Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, İsmayıl Hidayətzadə küçəsi, ev 130 ünvanındakı dəyəri 240 min manat olan 140,8 kv metrlik qeyri-yaşayış sahəsindən, "Günay Bank"a məxsus dəyəri 7,5 min manat olan "Seat Ibiza" markalı minik avtomobilindən, eləcə də Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Koroğlu Rəhimov küçəsindəki dəyəri 800 min manat olan 270,6 kv metrlik qeyri-yaşayış sahəsindən, "Yunayted Kredit Bank"a məxsus Xaçmaz rayonu, Şimali qəsəbəsindəki dəyəri 50 min manat olan 107,6 kv metrlik fərdi yaşayış evindən, "AtaBank"a məxsus Şirvan şəhəri, Heydər Əliyev prospektindəki dəyəri 430 min manat olan 314,7 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, həmçinin Şamaxı şəhəri, Şəhriyar küçəsi, 22 ünvanındakı dəyəri 490 min manat olan 279,3 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, "AGBank"a məxsus Xətai rayonu, Qədir Məmmədov 7 ünvanındakı dəyəri 220 min manat olan 142,2 kv metrlik qeyri-yaşayış sahəsindən, eləcə də Sumqayıt şəhəri, 47-ci məhəllə ünvanındakı dəyəri 55 min manat olan 36 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, "Atra Bank"a məxsus Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Qara Qarayev prospektindəki dəyəri 1,6 milyon manat olan 436,2 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, "Kredo Bank"a məxsus Quba şəhəri, Qələbə küçəsindəki dəyəri 120 min manat olan 82,1 və 55 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, "Gəncə Bank"a məxsus Gəncə şəhəri, Nizami rayonu, Vaqif küçəsi, 5-ci döngə, ev 10 ünvanındakı dəyəri 55 min manat olan 42 kv metrlik fərdi yaşayış sahəsindən, "Dəmir Bank"a məxsus İmişli şəhəri, Bakı küçəsi, 31 ünvanındakı dəyəri 400 min manat olan 542,31 kv metrlik qeyri-yaşayış binasından, eləcə də Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Şeyx Şamil küçəsi, 10 / Lermontov 123 ünvanındakı dəyəri 220 min manat olan 120 kv metrlik qeyri-yaşayış sahəsindən gedir.

Properties of these banks in Azerbaijan
On April 1, at "Baku Auction Center" LLC, auctions will be held for the sale of immovable and movable property of "Mugan Bank" in the process of liquidation, and on April 8 for the sale of immovable and movable property of "NBC Bank", "Gunay Bank", "United Credit Bank", "AtaBank", "AGBank", "Atra Bank", "Kredo Bank", "Ganja Bank", "Demir Bank" and "Mugan Bank" JSC.
Medianews.az reports that this was announced by the liquidator of the banks - the Deposit Insurance Fund.
The matter concerns "Mugan Bank"'s passenger cars "Toyota Camry" valued at 33,000 manat and "Fiat Doblo" valued at 5,000 manat; a non-residential building of 263 sq.m. valued at 500,000 manat and a non-residential building of 281.2 sq.m. valued at 2.3 million manat located at 81 Azadliq Avenue, Baku, belonging to "NBC Bank"; as well as a non-residential space of 140.8 sq.m. valued at 240,000 manat at 130 Ismail Hidayatzade Street, Narimanov district, Baku; a passenger car "Seat Ibiza" valued at 7,500 manat belonging to "Gunay Bank"; a non-residential space of 270.6 sq.m. valued at 800,000 manat located on Koroglu Rahimov Street, Narimanov district, Baku; a private residential house of 107.6 sq.m. valued at 50,000 manat located in the Northern settlement, Khachmaz district, belonging to "United Credit Bank"; a non-residential building of 314.7 sq.m. valued at 430,000 manat on Heydar Aliyev Avenue, Shirvan city, and a non-residential building of 279.3 sq.m. valued at 490,000 manat at 22 Shahriyar Street, Shamakhi city, belonging to "AtaBank"; a non-residential space of 142.2 sq.m. valued at 220,000 manat at 7 Qadir Mammadov Street, Khatai district, as well as a non-residential building of 36 sq.m. valued at 55,000 manat in the 47th district, Sumgait city, belonging to "AGBank"; a non-residential building of 436.2 sq.m. valued at 1.6 million manat on Gara Garayev Avenue, Nizami district, Baku, belonging to "Atra Bank"; non-residential buildings of 82.1 and 55 sq.m. valued at 120,000 manat on Gələbə Street, Quba city, belonging to "Kredo Bank"; a private residential space of 42 sq.m. valued at 55,000 manat at 10 Vagif Street, 5th quarter, Nizami district, Ganja city, belonging to "Ganja Bank"; a non-residential building of 542.31 sq.m. valued at 400,000 manat at 31 Baku Street, Imishli city, belonging to "Demir Bank"; as well as a non-residential space of 120 sq.m. valued at 220,000 manat at 10 Sheikh Shamil Street / Lermontov 123, Sabail district, Baku.