AZAL Bakı–Naxçıvan reyslərini
Azərbaycan Hava Yollarının (AZAL) iyunun 27-nə planlaşdırılan Bakı-Naxçıvan istiqamətində bütün reysləri ləğv edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, buna səbəb Naxçıvan Beynəlxalq Hava Limanı ərazisində müşahidə olunan ildırımlı hava şəraiti olub.
AZAL-dan bildirilib ki, sərnişinlərə uçuşlarla bağlı baş verən dəyişikliklər barədə ətraflı məlumat veriləcək. Hava şəraiti normallaşdıqdan sonra reyslər ştat rejimində bərpa olunacaq.
Qeyd olunub ki, aviaşirkətin bütün qərarları sərnişinlərin və ekipajın təhlükəsizliyinin təmin edilməsi məqsədilə qəbul edilir və beynəlxalq aviasiya təhlükəsizliyi standartlarına uyğun icra olunur.

All flights of Azerbaijan Airlines (AZAL) on the Baku-Nakhchivan route planned for June 27 have been canceled.
Medianews.az reports that the reason is the thunderstorm weather observed in the area of Nakhchivan International Airport.
AZAL stated that passengers will be provided with detailed information about the changes in flights. Flights will resume on a regular schedule once the weather conditions normalize.
It was noted that all decisions of the airline are made to ensure the safety of passengers and crew and are carried out in accordance with international aviation safety standards.