AYNA: WUF13 çərçivəsində 7 minə yaxın sərnişin daşınıb
Azərbaycanın ev sahibliyi etdiyi 13-cü Ümumdünya Şəhərsalma Forumu (WUF13) çərçivəsində Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) qonaqların və tədbir iştirakçılarının "Neoplan" markalı və elektrikli avtobuslarla rahat, fasiləsiz və təhlükəsiz daşınması təmin edilir.
Bu barədə Medianews.az-a AYNA-dan məlumat verilib.
Bildirilib ki, forumda iştirak üçün Azərbaycana gələn qonaqların daşınması Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportundan həyata keçirilir. WUF13 çərçivəsində ümumilikdə 9 HUB, 2 son məntəqə və 67-dən çox aralıq dayanacaq fəaliyyət göstərir.
Forumun keçirildiyi 3 gün ərzində (17-19 may tarixinlərində) HUB-lar və tədbir məkanı arasında avtobuslarla 3 260 səfər yerinə yetirilib və 56 858 sərnişin daşınıb.
Ümumilikdə isə tədbirlə bağlı daşımalar başlayandan (12-19 may tarixlərində) hava limanı, HUB-lar və tədbir məkanı arasında avtobuslarla 5 555 səfər yerinə yetirilib və 68 263 sərnişin daşınıb. Daşımalara ümumilikdə 180 avtobus cəlb olunub.
Qeyd edək ki, sözügedən marşrutların idarə olunması və nəqliyyat əməliyyatlarının icrası AYNA-nın Monitorinq Mərkəzi tərəfindən 24/7 rejimində izlənilir. Nəqliyyat əməliyyatlarının həyata keçirilməsi üçün sürücü və idarə heyəti də daxil olmaqla 1500-ə yaxın əməkdaş prosesə cəlb olunub.

AYNA: Nearly 7,000 passengers transported within the framework of WUF13
Within the framework of the 13th World Urban Forum (WUF13) hosted by Azerbaijan, the Azerbaijan Surface Transport Agency (AYNA) under the Ministry of Digital Development and Transport ensures the comfortable, uninterrupted, and safe transportation of guests and event participants by "Neoplan" brand electric buses.
According to Medianews.az and , information was provided by AYNA.
It was reported that the transportation of guests arriving in Azerbaijan to participate in the forum is carried out from Heydar Aliyev International Airport. Within the framework of WUF13, a total of 9 HUBs, 2 final destinations, and more than 67 intermediate stops operate.
During the 3 days of the forum (May 17-19), 3,260 bus trips were made between the HUBs and the event venue, transporting 56,858 passengers.
Overall, since the start of transportation related to the event (May 12-19), 5,555 bus trips have been made between the airport, HUBs, and the event venue, transporting 68,263 passengers. A total of 180 buses have been involved in the transportation.
It should be noted that the management of these routes and the execution of transport operations are monitored 24/7 by AYNA's Monitoring Center. Approximately 1,500 employees, including drivers and management staff, are involved in carrying out transport operations.