Aylar sonra ilk dəfə: məşhur aktyor ayaq üstə görüntüləndi -
Türk kinosunun tanınmış simalarından Kadir İnanır uzun sürən müalicədən sonra ilk dəfə ictimaiyyət qarşısına çıxıb.
Medianews.az bildirir ki, 2024-cü ildə üçüncü dəfə beyin laxtası keçirdiyi üçün ağır vəziyyətdə xəstəxanaya yerləşdirilmişdi. 76 yaşlı aktyor təxminən 4 aylıq reanimasiyadan sonra evə buraxılmışdı. Bundan sonra onun fiziki hərəkət qabiliyyətinin bərpası üçün müalicə davam edirdi.
Adətən əlil arabasında görünən İnanır bu dəfə yaxın dostları ilə şam yeməyində ayaq üstə görüntülənib.
Aktyor bildirib ki, müalicə prosesi uğurla gedir: “Fiziki terapiyam yaxşı nəticə verir, ayaqda dura bilməyim buna borcludur”.

Известный представитель турецкого кино Кадир Инаныр впервые после длительного лечения появился на публике.
Medianews.az сообщает, что в 2024 году его в третий раз госпитализировали в тяжелом состоянии из-за инсульта. 76-летний актёр после примерно четырёх месяцев реанимации был выписан домой. После этого продолжалось лечение для восстановления его физических возможностей.
Обычно Инаныр появляется на инвалидной коляске, но на этот раз его увидели стоящим на ногах за ужином с близкими друзьями.
Актёр заявил, что процесс лечения проходит успешно: «Физиотерапия даёт хорошие результаты, благодаря ей я могу стоять на ногах».