Avropa çempionatı: Azərbaycanın 4 qadın güləşçisi bu gün xalça üzərinə çıxacaq
Albaniyanın paytaxtı Tiranada keçirilən Avropa çempionatında bu gün Azərbaycanın daha 4 qadın güləşçisi xalça üzərinə çıxacaq.
Medianews.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, , təsnifat mərhələsində Jalə Əliyeva (57 kq) almaniyalı Amori Andriçlə üz-üzə gələcək.
Ruzanna Məmmədova (62 kq) Ukrayna təmsilçisi İlona Prokopevnyuku sınağa çəkəcək.
Birgül Soltanova (65 kq) 1/4 finalda Krista İnce ilə güləşəcək.
Günay Qurbanova (59 kq) isə bürünc medal uğrunda görüşdə Marta Getmanova (UWW) ilə qarşılaşacaq.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Avropa çempionatında indiyədək 5 medal qazanıb. Yunan-Roma güləşçilərindən Həsrət Cəfərovla (67 kq) Qurban Qurbanov (82 kq) qızıl, Rəşad Məmmədov (55 kq), Nihat Məmmədli (60 kq) və İslam Abbasov (87 kq) bürünc mükafat əldə ediblər. Həmçinin yunan-Roma güləşi millisi komanda hesabında Avropa çempionu olub.

Чемпионат Европы: сегодня на ковер выйдут 4 женские борчихи из Азербайджана
На проходящем в Тиране, столице Албании, Чемпионате Европы сегодня на ковёр выйдут ещё 4 азербайджанские спортсменки по женской борьбе.
Medianews.az, со ссылкой на "Report", сообщает, что на квалификационном этапе Джаля Алиева (57 кг) встретится с немкой Амори Андрич.
Рузанна Мамедова (62 кг) проверит свои силы против представительницы Украины Илона Прокопевнюк.
Биргюль Солтанова (65 кг) в 1/4 финала поборется с Кристой Инце.
Гюнай Курбанова (59 кг) в борьбе за бронзовую медаль встретится с Мартой Гетмановой (UWW).
Напомним, что Азербайджан на Чемпионате Европы уже завоевал 5 медалей. Представители греко-римской борьбы Хасрет Джафаров (67 кг) и Курбан Курбанов (82 кг) получили золото, Рашад Мамедов (55 кг), Нихат Мамедли (60 кг) и Ислам Аббасов (87 кг) завоевали бронзовые награды. Также сборная по греко-римской борьбе стала чемпионкой Европы в командном зачёте.