Amsterdamda idman zalında
Amsterdamda (Niderland) idman zallarının birində baş verən partlayış və yanğından sonra axtarış-xilasetmə işləri davam edir.
Medianews.az xəbər verir ki, dağıntılar altında insanlar qalıb.
Lakin onların dəqiq sayı məlum deyil.
Axtarış-xilasetmə işlərinə xidməti itlər və dron cəlb edilib. Yanğın lokallaşdırılıb, lakin onu tam söndürmək mümkün olmayıb.
Qeyd edilib ki, çökmə təhlükəsinə görə binanın kran vasitəsilə sökülməsi qərara alınıb.
Polis nümayəndəsi bildirib ki, işlər daha bir neçə saat çəkə bilər.
“Əməliyyat çox vaxt aparacaq, çünki biz binanı demək olar ki, kərpic-kərpic sökməyə çalışırıq. Proses saat 18:00-a qədər davam edə bilər”, – o qeyd edib.
Partlayış dünən gecə yarısı radələrində baş verib və dağıntılar altından yeddi nəfər yaralı vəziyyətdə çıxarılıb. Polisin məlumatına görə, onlardan ikisi ağır xəsarət alıb.//Bakues.az

После взрыва и пожара в одном из спортивных залов в Амстердаме (Нидерланды) продолжаются поисково-спасательные работы.
Medianews.az сообщает, что под завалами остались люди.
Однако их точное количество неизвестно.
К поисково-спасательным работам привлечены служебные собаки и дроны. Пожар локализован, но полностью потушить его не удалось.
Отмечается, что вследствие угрозы обрушения было принято решение о сносе здания с помощью крана.
Представитель полиции заявил, что работы могут продолжаться еще несколько часов.
«Операция займет много времени, потому что мы стараемся разбирать здание почти кирпич за кирпичом. Процесс может продолжаться до 18:00», — отметил он.
Взрыв произошел вчера около полуночи, из-под завалов были извлечены семь человек в состоянии ранения. По информации полиции, двое из них получили тяжелые травмы.//Bakues.az