Amsterdamda idman zalında
Amsterdamda (Niderland) idman zallarının birində baş verən partlayış və yanğından sonra axtarış-xilasetmə işləri davam edir.
Medianews.az xəbər verir ki, dağıntılar altında insanlar qalıb.
Lakin onların dəqiq sayı məlum deyil.
Axtarış-xilasetmə işlərinə xidməti itlər və dron cəlb edilib. Yanğın lokallaşdırılıb, lakin onu tam söndürmək mümkün olmayıb.
Qeyd edilib ki, çökmə təhlükəsinə görə binanın kran vasitəsilə sökülməsi qərara alınıb.
Polis nümayəndəsi bildirib ki, işlər daha bir neçə saat çəkə bilər.
“Əməliyyat çox vaxt aparacaq, çünki biz binanı demək olar ki, kərpic-kərpic sökməyə çalışırıq. Proses saat 18:00-a qədər davam edə bilər”, – o qeyd edib.
Partlayış dünən gecə yarısı radələrində baş verib və dağıntılar altından yeddi nəfər yaralı vəziyyətdə çıxarılıb. Polisin məlumatına görə, onlardan ikisi ağır xəsarət alıb.//Bakues.az

Search and rescue operations continue after an explosion and fire at a gym in Amsterdam (Netherlands).
Medianews.az reports that people are trapped under the debris.
However, their exact number is unknown.
Search and rescue efforts have involved service dogs and drones. The fire has been localized but could not be completely extinguished.
It has been noted that due to the risk of collapse, the building is to be dismantled using a crane.
A police representative stated that the operations may take several more hours.
"The operation will take a long time because we are trying to dismantle the building almost brick by brick. The process might continue until 18:00," he said.
The explosion occurred around midnight last night, and seven injured people were rescued from under the debris. According to police information, two of them sustained serious injuries. //Bakues.az