Altı ay sonra Trampın adını sildilər -
ABŞ Prezidenti Donald Trampın adı Con F. Kennedi adına İfaçılıq Sənətləri Mərkəzinin fasadından, ora yerləşdirildikdən yarım il sonra yığışdırılıb.
Bildirilib ki, bu addım məhkəmənin İfaçılıq Sənətləri Mərkəzinin adının Konqresin müvafiq qanunu olmadan dəyişdirilə bilməyəcəyi barədə qərarına əsasən atılıb.
Fəhlələr cümə günü axşam saatlarında inşaat ləvazimatlarını quraşdırıb, iyunun 13-nə keçən gecə isə təxminən 30 dəqiqə ərzində fasaddakı hərfləri söküblər.
Trampın rəhbərlik etdiyi Mərkəzin İdarə Heyəti ötən ilin dekabrında obyektin adının "Donald Tramp və Con F. Kennedi adına İfaçılıq Sənətləri Memorial Mərkəzi" olaraq dəyişdirilməsinə səs vermişdi.
Mayın sonunda Vaşinqton məhkəməsi Ağ Evin rəhbərinə kompleksin adını dəyişməyi qadağan edib. Məhkəmə həmçinin Trampın adının mədəniyyət müəssisəsinin adından, fasadından və bütün fiziki, eləcə də rəqəmsal lövhələrdən silinməsi barədə göstəriş verib./publika.az

The name of US President Donald Trump has been removed from the facade of the John F. Kennedy Center for the Performing Arts, half a year after being installed there.
The "Reuters" agency reported on this.
It was stated that this step was taken based on the court’s decision that the name of the Performing Arts Center cannot be changed without a corresponding law from Congress.
Workers installed construction equipment on Friday evening, and on the night of June 13, the letters on the facade were removed in about 30 minutes.
The Board of Directors of the Center, led by Trump, voted last December to change the name of the facility to the "Donald Trump and John F. Kennedy Performing Arts Memorial Center."
At the end of May, the Washington court prohibited the White House leader from changing the name of the complex. The court also ordered the removal of Trump’s name from the name of the cultural institution, from the facade, and from all physical as well as digital signs. /publika.az