Altı ay sonra Trampın adını sildilər -
ABŞ Prezidenti Donald Trampın adı Con F. Kennedi adına İfaçılıq Sənətləri Mərkəzinin fasadından, ora yerləşdirildikdən yarım il sonra yığışdırılıb.
Bildirilib ki, bu addım məhkəmənin İfaçılıq Sənətləri Mərkəzinin adının Konqresin müvafiq qanunu olmadan dəyişdirilə bilməyəcəyi barədə qərarına əsasən atılıb.
Fəhlələr cümə günü axşam saatlarında inşaat ləvazimatlarını quraşdırıb, iyunun 13-nə keçən gecə isə təxminən 30 dəqiqə ərzində fasaddakı hərfləri söküblər.
Trampın rəhbərlik etdiyi Mərkəzin İdarə Heyəti ötən ilin dekabrında obyektin adının "Donald Tramp və Con F. Kennedi adına İfaçılıq Sənətləri Memorial Mərkəzi" olaraq dəyişdirilməsinə səs vermişdi.
Mayın sonunda Vaşinqton məhkəməsi Ağ Evin rəhbərinə kompleksin adını dəyişməyi qadağan edib. Məhkəmə həmçinin Trampın adının mədəniyyət müəssisəsinin adından, fasadından və bütün fiziki, eləcə də rəqəmsal lövhələrdən silinməsi barədə göstəriş verib./publika.az

Через шесть месяцев имя Трампа удалили -
Имя президента США Дональда Трампа было удалено с фасада Центра исполнительских искусств имени Джона Ф. Кеннеди через полгода после его установки.
Отмечается, что этот шаг предпринят на основании решения суда, согласно которому название Центра исполнительских искусств не может быть изменено без соответствующего закона Конгресса.
Рабочие в пятницу вечером установили строительное оборудование, а ночью 13 июня в течение примерно 30 минут сняли буквы с фасада.
Совет управляющих Центра под руководством Трампа в декабре прошлого года проголосовал за переименование объекта в "Мемориальный центр исполнительских искусств имени Дональда Трампа и Джона Ф. Кеннеди".
В конце мая суд Вашингтона запретил главе Белого дома изменять название комплекса. Суд также предписал удалить имя Трампа из названия культурного учреждения, с фасада и всех физических, а также цифровых табличек./publika.az