Aktrisadan gözlənilməz etiraf:
Türkiyəli aktrisa Burcu Özberk qatıldığı televiziya proqramında şəxsi həyatı və münasibətlərə baxışı ilə bağlı maraqlı açıqlamalar verib.
Medianews.az xəbər verir ki, o, qarşı cinsdə xarici görünüşdən çox xarizmaya önəm verdiyini bildirib.
Aktrisa klassik yaraşıqlılıq anlayışına uzaq olduğunu deyərək, “Mən çirkin kişi sevirəm. ‘Çirkin kişi xarizması’ deyilən bir anlayış var” sözləri ilə diqqət çəkib.
B.Özberk qeyd edib ki, onu yaxından tanımayan insanlar ilk təəssüratda soyuq və məsafəli biri kimi qəbul edə bilirlər. “Əvvəlcə məni qəribə və soyuq saya bilərlər. Ünsiyyət qurandan sonra isə ‘əslində çox şirinsən’ deyirlər”, – deyə aktrisa bildirib.
Münasibətlərdə qarşılıqlı marağın vacib olduğunu vurğulayan Özberk, eyni diqqəti görmədiyi insanlardan asanlıqla uzaqlaşdığını söyləyib. “Sevməyi və maraq göstərməyi sevirəm, amma qarşı tərəfdən eyni münasibəti görməyəndə soyuyuram”, – deyə o əlavə edib.
Aktrisa hazırda həyatında heç kimin olmadığını, lakin sevgi və münasibətə açıq olduğunu da qeyd edib. Estetiklə bağlı suallara cavab verən Özberk isə indiyədək heç bir estetik əməliyyat etdirmədiyini, lakin gələcəkdə ehtiyac olarsa buna qarşı olmadığını bildirib.

Unexpected confession from the actress:
Medianews.az reports that she stated that she values charisma more than appearance in the opposite sex.
The actress attracting attention by saying that she is far from the classical concept of attractiveness, said, "I like ugly men. There is a concept called 'ugly man charisma".
B. Özberk noted that people who do not know her well may perceive her as cold and distant at first impression. "At first, they might find me strange and cold. After getting to know me, they say 'actually, you are very sweet'," the actress said.
Emphasizing the importance of mutual interest in relationships, Özberk said that she easily distances herself from people from whom she does not receive the same attention. "I like to love and to show interest, but when I do not see the same attitude from the other side, I cool off," she added.
The actress also stated that currently there is no one in her life, but she is open to love and relationships. Answering questions about aesthetics, Özberk said that she has not had any aesthetic surgery so far, but she is not against it if needed in the future.