Ağsu rayonunda torpaq sürüşməsi baş verib -
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, son günlər ölkənin dağlıq və dağətəyi bölgələrində müşahidə olunan intensiv yağıntılar Bakı–Şamaxı–Yevlax avtomobil yolunun Ağsu aşırımından keçən hissəsində fəsadlara səbəb olub. Yolun 147-ci kilometrliyində baş verən sürüşmə nəticəsində asfalt örtüyündə dərin çatlar və çökmələr əmələ gəlib.
Sürüşmə əsasən yolun bir hərəkət zolağında qeydə alınıb. Nəticədə yolun mühafizə zolağı və çiyin hissəsi tamamilə yararsız vəziyyətə düşüb. Təhlükə nəzərə alınaraq ikizolaqlı avtomobil yolunun bir hissəsi bağlanıb və nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti müvəqqəti olaraq bir zolaq üzrə təşkil edilib.
Əraziyə xəbərdaredici nişanlar yerləşdirilib, təhlükəli hissə xüsusi lentlərlə işarələnib. Yol polisi tərəfindən hərəkətə nəzarət edilir, sürücülərə sürət həddini minimuma endirmək və ehtiyatlı olmaq tövsiyə olunur.

В районе Агсу произошло оползание грунта -
Medianews.az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ сообщает, что в последние дни в горных и предгорных районах страны наблюдаемые интенсивные осадки вызвали повреждения на участке автомагистрали Баку–Шамахы–Евлах, проходящем через перевал Агсу. В районе 147-го километра дороги в результате оползня появились глубокие трещины и провалы асфальтового покрытия.
Оползень произошёл преимущественно в одной полосе движения дороги. В результате полоса безопасности и обочина дороги оказались полностью непригодными для использования. С учётом опасности часть дороги с двумя полосами движения была закрыта, и движение транспорта временно организовано по одной полосе.
В зоне происшествия установлены предупредительные знаки, опасный участок обозначен специальной лентой. Дорожная полиция контролирует движение, водителям рекомендуется максимально снизить скорость и быть осторожными.