Ağlayan oğlunu təsəlli etdi:
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə zamanı həyatını itirən 11 yaşlı Zeynep Kılıç son mənzilə yola salınarkən duyğusal anlar yaşanıb. Balaca qızın kiçik qardaşı bacısının tabutu önündə göz yaşlarına hakim ola bilməyib.
Acı içində olan ana bir tərəfdən övlad itkisinə dözməyə çalışarkən, digər tərəfdən isə qızının ayrılığı ilə sarsılan oğlunu sakitləşdirməyə çalışıb. Onun övladına sarılaraq təsəlli verməsi mərasimdə iştirak edənlərin də ürəyini dağlayıb.
Sosial şəbəkələrdə yayılan həmin görüntülər qısa zamanda geniş rezonans doğurub. İzləyicilər ailənin yaşadığı ağrının sözlə ifadə olunmayacaq qədər ağır olduğunu bildiriblər.

Событие, произошедшее в городе Кахраманмараш, тронуло всех до глубины души.
Medianews.az, ссылаясь на Milli.Az, сообщает, что во время происшествия погибла 11-летняя Зейнеп Кылыч, и при проводах её в последний путь произошли трогательные моменты. Младший брат маленькой девочки не смог сдержать слёзы у гроба сестры.
Мать, охваченная горем, с одной стороны пыталась выдержать утрату ребёнка, а с другой старалась успокоить сына, потрясённого разлукой с сестрой. Её объятия и утешения ребёнку растрогали всех присутствующих на церемонии.
Распространённые в социальных сетях кадры вскоре вызвали широкий резонанс. Зрители отметили, что боль семьи настолько сильна, что словами её не передать.