ABŞ Müdafiə Nazirliyi şənbə günü Küveytdə İrana məxsus pilotsuz uçuş aparatının (PUA) hücumu nəticəsində həlak olan dörd hərbçinin kimliyini rəsmən elan edib.
Musavat.com xəbər verir ki, Pentaqon itkilərlə bağlı kədərini ifadə edərək, onların xidmət tarixinə dair təfərrüatları paylaşıb.
Hücum nəticəsində həyatını itirən hərbçilər aşağıdakılardır:
Kapitan Kodi A. Hork (35 yaş) – Uinter-Heyven, Florida;
1-ci dərəcəli serjant Noa L. Titjens (42 yaş) – Belvyu, Nebraska;
1-ci dərəcəli serjant Nikol M. Amor (39 yaş) – Uayt-Bir-Leyk, Minnesota;
Serjant Deklan C. Koudi (20 yaş) – Uest-De-Moyn, Ayova.
Pentaqonun məlumatına görə, hər dörd hərbçi şənbə günü Küveytdəki ABŞ bazasına yönələn kamikadze dronunun zərbəsi nəticəsində həlak olublar. Bu hadisə regionda İran və ABŞ arasındakı gərginliyin ən qanlı epizodlarından biri kimi qeydə alınıb.
ABŞ-ın bir neçə ştatında həlak olan hərbçilərin xatirəsinə dövlət bayraqlarının endirildiyi bildirilir. Rəsmi Vaşinqton bu itkilərə cavab olaraq hərbi tədbirlərin daha da sərtləşdiriləcəyinə dair siqnallar verir.

Погибший в армии США: убитый иранским дроном
Министерство обороны США в субботу официально объявило личности четырех военнослужащих, погибших в результате атаки иранского беспилотного летательного аппарата (БПЛА) в Кувейте.
По сообщению Musavat.com, Пентагон выразил соболезнования по поводу потерь и опубликовал детали службы погибших.
Военнослужащие, погибшие в результате атаки:
Капитан Коди А. Хорк (35 лет) – Уинтер-Хейвен, Флорида;
Сержант 1-го класса Ноа Л. Титженс (42 года) – Белвью, Небраска;
Сержант 1-го класса Никол М. Амор (39 лет) – Уайт-Бир-Лейк, Миннесота;
Сержант Деклан С. Коуди (20 лет) – Уэст-Де-Мойн, Айова.
По данным Пентагона, все четверо военнослужащих погибли в субботу в результате удара камикадзе-дрона по базе США в Кувейте. Это событие зарегистрировано как один из самых кровавых эпизодов напряженности между Ираном и США в регионе.
Сообщается, что в нескольких штатах США в память о погибших опустили государственные флаги. Официальный Вашингтон в ответ на эти потери сигнализирует о дальнейшем ужесточении военных мер.