ABŞ Müdafiə Nazirliyi şənbə günü Küveytdə İrana məxsus pilotsuz uçuş aparatının (PUA) hücumu nəticəsində həlak olan dörd hərbçinin kimliyini rəsmən elan edib.
Musavat.com xəbər verir ki, Pentaqon itkilərlə bağlı kədərini ifadə edərək, onların xidmət tarixinə dair təfərrüatları paylaşıb.
Hücum nəticəsində həyatını itirən hərbçilər aşağıdakılardır:
Kapitan Kodi A. Hork (35 yaş) – Uinter-Heyven, Florida;
1-ci dərəcəli serjant Noa L. Titjens (42 yaş) – Belvyu, Nebraska;
1-ci dərəcəli serjant Nikol M. Amor (39 yaş) – Uayt-Bir-Leyk, Minnesota;
Serjant Deklan C. Koudi (20 yaş) – Uest-De-Moyn, Ayova.
Pentaqonun məlumatına görə, hər dörd hərbçi şənbə günü Küveytdəki ABŞ bazasına yönələn kamikadze dronunun zərbəsi nəticəsində həlak olublar. Bu hadisə regionda İran və ABŞ arasındakı gərginliyin ən qanlı epizodlarından biri kimi qeydə alınıb.
ABŞ-ın bir neçə ştatında həlak olan hərbçilərin xatirəsinə dövlət bayraqlarının endirildiyi bildirilir. Rəsmi Vaşinqton bu itkilərə cavab olaraq hərbi tədbirlərin daha da sərtləşdiriləcəyinə dair siqnallar verir.

Mourning in the US military: Killed by an Iranian drone
The U.S. Department of Defense officially announced on Saturday the identities of four soldiers killed as a result of an attack by an Iranian drone in Kuwait.
Musavat.com reports that the Pentagon expressed sorrow over the losses and shared details about their service records.
The soldiers who lost their lives in the attack are as follows:
Captain Cody A. Hork (35 years old) – Winter Haven, Florida;
Staff Sergeant First Class Noah L. Titjens (42 years old) – Bellevue, Nebraska;
Staff Sergeant First Class Nicole M. Amor (39 years old) – White Bear Lake, Minnesota;
Sergeant Declan C. Coudy (20 years old) – West Des Moines, Iowa.
According to the Pentagon, all four soldiers died as a result of a kamikaze drone strike on the U.S. base in Kuwait on Saturday. This incident is recorded as one of the bloodiest episodes in the regional tensions between Iran and the United States.
It has been reported that state flags were lowered in memory of the soldiers who died across several U.S. states. Official Washington signals that military measures will be further intensified in response to these losses.