ABŞ Karib dənizində şübhəli qayığı vurdu:
ABŞ-nin Cənub Komandanlığı (SOUTHCOM) Karib dənizində narkotik daşıdığı iddia edilən qayığa zərbə endirdiyini və nəticədə 3 nəfərin öldüyünü açıqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, rəsmi məlumata görə, əməliyyat zamanı əldə olunan kəşfiyyat məlumatları qayığın narkotik qaçaqmalçılığı ilə məşğul olduğunu təsdiqləyib.
Hadisə ilə bağlı görüntülər də yayılıb.
ABŞ ordusunun son dövrlər Karib hövzəsi və Sakit okeanda oxşar əməliyyatları artırdığı bildirilir. Bu müdaxilələr zamanı şübhəli qayıqların birbaşa hədəfə alınması diqqət çəkir.
Baş verənlər beynəlxalq ictimaiyyətdə mübahisələrə səbəb olub. Bir sıra dairələr bu cür əməliyyatları “məhkəməsiz edam” kimi qiymətləndirir.

Южное командование США (SOUTHCOM) объявило, что нанесло удар по лодке, предположительно перевозившей наркотики в Карибском море, в результате чего погибли 3 человека.
Как сообщает Medianews.az, согласно официальной информации, разведданные, полученные во время операции, подтвердили, что лодка занималась наркотрафиком.
Также были распространены кадры, связанные с происшествием.
Сообщается, что за последнее время армия США усилила подобные операции в Карибском бассейне и Тихом океане. В этих вмешательствах особое внимание привлекает то, что подозрительные лодки становятся прямой целью.
Происходящее вызвало споры в международном сообществе. Некоторые круги оценивают такие операции как «казнь без суда».