ABŞ Karib dənizində şübhəli qayığı vurdu:
ABŞ-nin Cənub Komandanlığı (SOUTHCOM) Karib dənizində narkotik daşıdığı iddia edilən qayığa zərbə endirdiyini və nəticədə 3 nəfərin öldüyünü açıqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, rəsmi məlumata görə, əməliyyat zamanı əldə olunan kəşfiyyat məlumatları qayığın narkotik qaçaqmalçılığı ilə məşğul olduğunu təsdiqləyib.
Hadisə ilə bağlı görüntülər də yayılıb.
ABŞ ordusunun son dövrlər Karib hövzəsi və Sakit okeanda oxşar əməliyyatları artırdığı bildirilir. Bu müdaxilələr zamanı şübhəli qayıqların birbaşa hədəfə alınması diqqət çəkir.
Baş verənlər beynəlxalq ictimaiyyətdə mübahisələrə səbəb olub. Bir sıra dairələr bu cür əməliyyatları “məhkəməsiz edam” kimi qiymətləndirir.

The U.S. Southern Command (SOUTHCOM) announced that it struck a boat suspected of carrying drugs in the Caribbean Sea, resulting in the death of 3 people.
According to Medianews.az, official information states that intelligence obtained during the operation confirmed that the boat was engaged in drug trafficking.
Footage related to the incident has also been released.
It is reported that the U.S. military has recently increased similar operations in the Caribbean basin and the Pacific Ocean. During these interventions, the direct targeting of suspicious boats draws attention.
The events have caused controversy in the international community. Several circles describe such operations as "extrajudicial executions."