ABŞ dövlət katibi xalqımızı
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə dövlət katibinin ABŞ Dövlət departamentinin saytında yerləşdirilən bəyanatında deyilir.
“ABŞ adından Azərbaycan xalqını Müstəqillik Günü münasibətilə təbrik edirəm.
“Ötən il ərzində münasibətlərimizi Strateji Tərəfdaşlıq səviyyəsinə yüksəlib və bu, vitse-prezident Ceyms Devid Vens və Prezident İlham Əliyevin Bakıda Strateji Tərəfdaşlıq Xartiyasını imzalaması ilə başa çatıb. Regional əlaqələrin, iqtisadi münasibətlərin və təhlükəsizlik sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi yolu ilə tərəfdaşlığımızı daha da gücləndirməyi səbirsizliklə gözləyirik.
ABŞ Azərbaycanın Cənubi Qafqazda davamlı sülhün əldə olunmasına sadiqliyini alqışlayır və bu istiqamətdə əməkdaşlığımızı davam etdirməyə ümid edir. Qarşıdakı ildə və gələcəkdə tərəfdaşlığımızı daha da dərinləşdirmək niyyətindəyik”.//Qafqazinfo

Госсекретарь США Марко Рубио поздравил Азербайджан с Днем независимости.
Как сообщает Medianews.az, об этом говорится в заявлении госсекретаря, размещенном на сайте Государственного департамента США.
«От имени США поздравляю народ Азербайджана с Днем независимости.
«В прошлом году наши отношения поднялись до уровня Стратегического партнерства, что завершилось подписанием в Баку хартии стратегического партнерства вице-президентом Джеймсом Дэвидом Уэнсом и президентом Ильхамом Алиевым. С нетерпением ждем дальнейшего укрепления нашего партнерства путем расширения региональных связей, экономических отношений и сотрудничества в сфере безопасности.
США приветствуют приверженность Азербайджана достижению устойчивого мира в Южном Кавказе и надеются продолжать наше сотрудничество в этом направлении. В предстоящем году и в будущем мы намерены углублять наше партнерство»».//Qafqazinfo