907-ci düzəliş ABŞ Konqresinin Azərbaycana qarşı ədalətsiz bir addımı idi. Bu, 1992-ci ildə baş verdi.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev IV Şuşa Qlobal Media Forumunun açılışında bildirib.
"Azadlığa Dəstək Aktı ABŞ Konqresi qəbul olunanda Sovet İttifaqının süqutundan sonra yeni müstəqil ölkələrə maliyyə yardımının göstərilməsi ilə bağlıdır. 907-ci düzəliş isə ermənipərəst senatorlar tərəfindən irəli sürüldü. Yeri gəlmişkən, Prezident Bayden onlardan biridir, o, həmin vaxt senator idi. "Bu səbəbdən biz Bayden administrasiyası vaxtında bu qədər çətinliklərlə üzləşdik" deyə dövlətimizin başçısı qeyd edib.

Поправка 907 была несправедливым шагом Конгресса США против Азербайджана. Это произошло в 1992 году.
Medianews.az сообщает, что об этом заявил Президент Ильхам Алиев на открытии IV Шушинского глобального медиа-форума.
«Закон о поддержке свободы был принят Конгрессом США после распада Советского Союза и предусматривал финансовую помощь новым независимым странам. Поправка 907 была предложена пророссийскими сенаторами. Кстати, президент Байден был одним из них, он в то время был сенатором. «По этой причине мы столкнулись с такими трудностями во время администрации Байдена», — отметил глава нашего государства.