9 nəfəri öldürən yeniyetmə ilə bağlı
Dünən Türkiyənin Kahramanmaraş şəhərinin Onikişubat rayonundakı "Ayser Çalık" orta məktəbində 8 şagird və 1 müəllimi qətlə yetirən 17 şagirdi isə yaralayan İsa Aras Mersinli ilə bağlı qan donduran bir təfərrüat üzə çıxıb.
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, atasına məxsus silahlarla dəhşətli cinayəti törədən Mersinlinin "WhatsApp" profilində Elliot Rodgerin fotosundan istifadə etdiyi məlum olub.
Qeyd edək ki, Rodger 2014-cü ildə ABŞ-da törətdiyi bıçaqlı və silahlı hücumda 6 nəfəri öldürdükdən sonra intihar edib.
Türkiyə Polis Təşkilatı hadisə ilə bağlı rəsmi sosial media hesabında açıqlama yayıb:
"15.04.2026-cı il tarixində Kahramanmaraşda məktəbdə baş vermiş silahlı hücumla bağlı aparılan araşdırmalar çərçivəsində məlum olub ki, cinayəti törədən şəxs öz "WhatsApp" profilində 2014-cü ildə ABŞ-da hücumu həyata keçirən Elliot Rodgerə istinad edən fotodan istifadə edib. Hadisəni törədən şəxsin atası U.M. saxlanılaraq məhkəmə tərəfindən həbs edilib. Şübhəlinin evindən və atasının avtomobilindən götürülmüş rəqəmsal materiallar müsadirə edilib və araşdırılır. İlkin tapıntılar hadisənin terrorla bağlı olmadığını, fərdi şəkildə törədildiyini göstərir".

Yesterday, a chilling detail has emerged regarding İsa Aras Mersinli, who killed 8 students and 1 teacher, and wounded 17 students at the "Ayser Çalık" secondary school in the Onikişubat district of Kahramanmaraş, Turkey.
Medianews.az, citing Musavat.com, reports that Mersinli, who committed the horrific crime with weapons belonging to his father, was found to have used a photo of Elliot Rodger on his "WhatsApp" profile.
It should be noted that Rodger, after killing 6 people in a stabbing and shooting attack in the USA in 2014, committed suicide.
The Turkish Police Organization issued a statement on its official social media account regarding the incident:
"Within the scope of investigations regarding the armed attack that occurred at a school in Kahramanmaraş on 15.04.2026, it has been determined that the perpetrator used a photo referring to Elliot Rodger, who carried out the attack in the USA in 2014, on his "WhatsApp" profile. The father of the perpetrator, U.M., was detained and imprisoned by court decision. Digital materials taken from the suspect's home and his father's vehicle were confiscated and are being investigated. Initial findings indicate that the incident is not related to terrorism, but was committed individually."