8 məşhurun test nəticəsi müsbət çıxdı
Türkiyədə son günlərin ən çox müzakirə olunan mövzularından biri olan narkotik istintaqında yeni detallar üzə çıxıb.
İstanbul Cumhuriyyət Baş Prokurorluğunun məşhur sənətçilərə qarşı apardığı narkotik araşdırması çərçivəsində məhkəmə-tibbi ekspertiza üçün qan və saç nümunələri götürülən şəxslərdən 8-nin test nəticəsinin müsbət olduğu bildirilib.
Məlumata görə, ekspertiza nəticələrində narkotik maddə istifadəsinə dair izlər aşkarlanan şəxslər bunlardır:
Kenan Doğulu
Enis Arıkan
Berdan Mardini
Ozan Doğulu
Yaşar İpek
Ali Efe Bezci
Oğuzhan Beker
Tolga Çam
Qeyd edək ki, istintaq çərçivəsində ümumilikdə 23 tanınmış şəxs saxlanılmışdı. Daha sonra onlar məhkəmənin qərarı ilə məhkəmə nəzarəti şərti ilə sərbəst buraxılmış, ekspertiza üçün isə qan və saç nümunələri götürülmüşdü.

В Турции появились новые детали по делу о наркотиках, которое стало одной из самых обсуждаемых тем последних дней.
В рамках расследования наркотиков, проводимого Стамбульской прокуратурой против известных артистов, у восьми человек, у которых брали образцы крови и волос для судебно-медицинской экспертизы, результаты тестов оказались положительными.
Согласно информации, лица, у которых в результатах экспертизы обнаружены следы употребления наркотиков, следующие:
Кенан Догулу
Энис Арыкан
Бердан Мардини
Озан Догулу
Яшар Ипек
Али Эфе Безджи
Огузхан Бекер
Толга Чам
Отметим, что в рамках расследования в целом были задержаны 23 известных лица. Позже они были освобождены под судебный надзор решением суда, при этом для экспертизы у них были взяты образцы крови и волос.