8 məşhurun test nəticəsi müsbət çıxdı
Türkiyədə son günlərin ən çox müzakirə olunan mövzularından biri olan narkotik istintaqında yeni detallar üzə çıxıb.
İstanbul Cumhuriyyət Baş Prokurorluğunun məşhur sənətçilərə qarşı apardığı narkotik araşdırması çərçivəsində məhkəmə-tibbi ekspertiza üçün qan və saç nümunələri götürülən şəxslərdən 8-nin test nəticəsinin müsbət olduğu bildirilib.
Məlumata görə, ekspertiza nəticələrində narkotik maddə istifadəsinə dair izlər aşkarlanan şəxslər bunlardır:
Kenan Doğulu
Enis Arıkan
Berdan Mardini
Ozan Doğulu
Yaşar İpek
Ali Efe Bezci
Oğuzhan Beker
Tolga Çam
Qeyd edək ki, istintaq çərçivəsində ümumilikdə 23 tanınmış şəxs saxlanılmışdı. Daha sonra onlar məhkəmənin qərarı ilə məhkəmə nəzarəti şərti ilə sərbəst buraxılmış, ekspertiza üçün isə qan və saç nümunələri götürülmüşdü.

New details have emerged in the drug investigation, one of the most discussed topics in Turkey in recent days.
Within the scope of the drug investigation conducted by the Istanbul Chief Public Prosecutor's Office against famous artists, it has been reported that the test results of 8 of the individuals from whom blood and hair samples were taken for forensic medical examination were positive.
According to the information, the individuals found to have traces of drug use in the expert examination results are:
Kenan Doğulu
Enis Arıkan
Berdan Mardini
Ozan Doğulu
Yaşar İpek
Ali Efe Bezci
Oğuzhan Beker
Tolga Çam
It should be noted that a total of 23 well-known people were detained within the scope of the investigation. Subsequently, they were released under judicial supervision by the decision of the court, and blood and hair samples were taken for examination.