60 manat ödəniş edilməlidir
Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən Medianews.az -a verilən məlumata görə, 6 iyul 2026-cı il saat 15:00-dan 9 iyul 2026-cı il saat 15:00-dək müəllimlərin işə qəbulu müsabiqəsinin ödəniş sistemi aktiv olacaq.
Nazirlər Kabinetinin müvafiq Qərarına əsasən, müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqə bu ildən etibarən ödənişli əsaslarla təşkil edilir.
Qanunvericiliyə uyğun olaraq aşağıdakı kateqoriyalara aid namizədlər ödənişdən azaddırlar:
- müsabiqədə ilk dəfə iştirak edən namizədlər;
- şəhid ailəsinin üzvləri;
- müharibə veteranı adı almış şəxslər;
- əlilliyi olan şəxslər;
- ünvanlı dövlət sosial yardımı alan ailələrin üzvləri.
Ödəniş prosesi ilə bağlı ətraflı məlumat və təlimat şəxsi kabinet vasitəsilə namizədlərin istifadəsinə təqdim olunacaq.
Müəllimlərin işə qəbulu (MİQ) üzrə müsabiqədə iştirak edəcək namizədlər ödəniş prosesi ilə video təlimat vasitəsilə tanış ola bilərlər.

Information has been disclosed regarding the payment process for the Teacher Recruitment (MIQ) competition.
According to information provided to Medianews.az by the State Agency for Pre-school and General Education, the payment system for the teacher recruitment competition will be active from 15:00 on July 6, 2026, until 15:00 on July 9, 2026.
Based on the relevant decision of the Cabinet of Ministers, the teacher recruitment competition is organized on a paid basis starting from this year.
According to the legislation, candidates belonging to the following categories are exempt from payment:
- candidates participating in the competition for the first time;
- members of families of martyrs;
- persons awarded the status of war veterans;
- persons with disabilities;
- members of families receiving targeted state social assistance.
Detailed information and instructions regarding the payment process will be provided to candidates through their personal accounts.
Candidates participating in the Teacher Recruitment (MIQ) competition can familiarize themselves with the payment process through a video tutorial.