60 manat ödəniş edilməlidir
Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən Medianews.az -a verilən məlumata görə, 6 iyul 2026-cı il saat 15:00-dan 9 iyul 2026-cı il saat 15:00-dək müəllimlərin işə qəbulu müsabiqəsinin ödəniş sistemi aktiv olacaq.
Nazirlər Kabinetinin müvafiq Qərarına əsasən, müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqə bu ildən etibarən ödənişli əsaslarla təşkil edilir.
Qanunvericiliyə uyğun olaraq aşağıdakı kateqoriyalara aid namizədlər ödənişdən azaddırlar:
- müsabiqədə ilk dəfə iştirak edən namizədlər;
- şəhid ailəsinin üzvləri;
- müharibə veteranı adı almış şəxslər;
- əlilliyi olan şəxslər;
- ünvanlı dövlət sosial yardımı alan ailələrin üzvləri.
Ödəniş prosesi ilə bağlı ətraflı məlumat və təlimat şəxsi kabinet vasitəsilə namizədlərin istifadəsinə təqdim olunacaq.
Müəllimlərin işə qəbulu (MİQ) üzrə müsabiqədə iştirak edəcək namizədlər ödəniş prosesi ilə video təlimat vasitəsilə tanış ola bilərlər.

Оплата 60 манат должно быть сделано
По информации, предоставленной Государственным агентством по дошкольному и общему образованию порталу Medianews.az, система оплаты конкурса по приему на работу учителей будет активна с 15:00 6 июля 2026 года до 15:00 9 июля 2026 года.
Согласно соответствующему решению Кабинета министров, с этого года конкурс по приему на работу учителей организуется на платной основе.
В соответствии с законодательством, кандидаты, относящиеся к следующим категориям, освобождаются от оплаты:
- кандидаты, участвующие в конкурсе впервые;
- члены семей шехидов;
- лица, удостоенные звания ветерана войны;
- лица с инвалидностью;
- члены семей, получающих адресную государственную социальную помощь.
Подробная информация и инструкции по процессу оплаты будут предоставлены кандидатам через личный кабинет.
Кандидаты, участвующие в конкурсе по приему на работу учителей (МИК), могут ознакомиться с процессом оплаты посредством видеоинструкции.