3 ay ərzində avtoqəzalarda
Bu ilin birinci rübündə ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə yol-nəqliyyat hadisələrində ölənlərin sayı azalıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu daxili işlər naziri Vilayət Eyvazov Daxili İşlər Nazirliyində onlayn formatda Kollegiya iclasında deyib.
O bildirib ki, ağır, xüsusilə ağır və qrup halında cinayətlərin, şəxsiyyət əleyhinə olanların, adam öldürməyə cəhdlərin, mülkiyyət əleyhinə olanların, onlardan oğurluqların, dələduzluqların, soyğunçuluqların, quldurluqların, avtonəqliyyat vasitəsini qaçırmaların, informasiya texnologiyalarından istifadə edilməklə törədilənlərin, əvvəllər məhkum olunmuşlar, yetkinlik yaşına çatmayanlar tərəfindən və ailə münaqişəsi zəminində törədilən cinayətlərin sayı azalıb.
Eyni zamanda yol-nəqliyyat hadisələrinin sayı 15 fakt, qəzalarda ölənlərin sayı 9 nəfər, xəsarət alanların sayı 44 nəfər az olub.//Bakıvaxtı.az

In the first quarter of this year, the number of deaths in road traffic accidents decreased compared to the same period last year.
Medianews.az reports that this was stated by the Minister of Internal Affairs Vilayət Eyvazov at an online Collegium meeting at the Ministry of Internal Affairs.
He said that the number of serious, especially serious and group crimes, crimes against persons, attempted murders, crimes against property, including thefts, frauds, robberies, banditry, vehicle hijackings, crimes committed using information technologies, committed by previously convicted individuals, minors, and those committed on the basis of family conflict has decreased.
At the same time, the number of road traffic accidents decreased by 15 cases, deaths in accidents decreased by 9 people, and the number of injured decreased by 44 people.//Bakıvaxtı.az