3 ay ərzində avtoqəzalarda
Bu ilin birinci rübündə ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə yol-nəqliyyat hadisələrində ölənlərin sayı azalıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu daxili işlər naziri Vilayət Eyvazov Daxili İşlər Nazirliyində onlayn formatda Kollegiya iclasında deyib.
O bildirib ki, ağır, xüsusilə ağır və qrup halında cinayətlərin, şəxsiyyət əleyhinə olanların, adam öldürməyə cəhdlərin, mülkiyyət əleyhinə olanların, onlardan oğurluqların, dələduzluqların, soyğunçuluqların, quldurluqların, avtonəqliyyat vasitəsini qaçırmaların, informasiya texnologiyalarından istifadə edilməklə törədilənlərin, əvvəllər məhkum olunmuşlar, yetkinlik yaşına çatmayanlar tərəfindən və ailə münaqişəsi zəminində törədilən cinayətlərin sayı azalıb.
Eyni zamanda yol-nəqliyyat hadisələrinin sayı 15 fakt, qəzalarda ölənlərin sayı 9 nəfər, xəsarət alanların sayı 44 nəfər az olub.//Bakıvaxtı.az

В первом квартале этого года по сравнению с таким же периодом прошлого года число погибших в дорожно-транспортных происшествиях сократилось.
Medianews.az сообщает, что об этом заявил министр внутренних дел Вилayət Эйвазов на онлайн-заседании коллегии в Министерстве внутренних дел.
Он отметил, что снизилось количество тяжких, в особенности особо тяжких и групповых преступлений, преступлений против личности, покушений на убийство, преступлений против собственности, в том числе краж, мошенничеств, грабежей, разбойных нападений, угонов транспортных средств, совершённых с использованием информационных технологий, а также преступлений, совершаемых ранее судимыми, несовершеннолетними и на почве семейных конфликтов.
В то же время количество дорожно-транспортных происшествий уменьшилось на 15 случаев, число погибших в авариях снизилось на 9 человек, а число пострадавших — на 44 человека.//Bakıvaxtı.az