2030-cu ilədək 3 milyard insanın mənzillərə ehtiyacı olacaq
Medianews.az  xəbər verir ki, bunu BMT-nin Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyası (WUF13) çərçivəsində keçirilən Biznes Assambleyasında çıxışı zamanı Beynəlxalq Daşınmaz Əmlak Federasiyasının (FIABCI) prezidenti Antonio Kampaqnoli deyib.
O adekvat yaşayış yerlərinin yaradılmasının vacibliyini qeyd edib.
“Adekvat mənzil təminatında iqlim dəyişikliklərinin nəzərə alınması çox vacibdir. Daha çox mənzil tikmək ölkələr və hökumətlər qarşısında əsas məsuliyyət olmamalıdır. Bu prosesin planlaşdırma, xidmətlərə əlçatanlıq, iqlim dəyişikliyinin təsirləri nəzərə alınmaqla həyata keçirilməsi olduqca vacibdir. 2030-cu ilə qədər 3 milyard insan hökumətlərə, şəhərlərə, bazarlara və qurumlara təzyiq göstərərək təhlükəsiz, əlverişli və iqlimədavamlı mənzillərə çıxış tələb edəcək”, - deyə FIABCI-nin prezidenti əlavə edib.

К 2030 году 3 миллиарда человек будут нуждаться в жилье.
Medianews.az  сообщает, что об этом на выступлении на Бизнес-ассамблее в рамках 13-й сессии Всемирного форума ООН по городской застройке (WUF13) заявил президент Международной федерации недвижимости (FIABCI) Антонио Кампаньоли.
Он отметил важность создания адекватного жилья.
«Очень важно учитывать изменения климата при обеспечении адекватным жильем. Строительство большего количества жилья не должно быть главной ответственностью стран и правительств. Этот процесс необходимо осуществлять с учетом планирования, доступности услуг и воздействия климатических изменений. К 2030 году 3 миллиарда человек будут оказывать давление на правительства, города, рынки и учреждения, требуя доступа к безопасному, доступному и климатоустойчивому жилью», — добавил президент FIABCI.