2 yaşlı uşaq insan qalıqları TAPDI
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə ötən ilin oktyabrında, Şimal Devon bölgəsindəki Sonton-Sends çimərliyində baş verib, lakin təfərrüatlar indi açıqlanıb.
Anası əvvəlcə bunun heyvan sümükləri olduğunu düşünsə də, şəkilləri mütəxəssislərə göndərdikdən sonra qalıqların insana aid olduğu təsdiqlənib. Polis araşdırma apararaq sümüklərin dənizdə faciəvi şəkildə həlak olmuş bir dənizçiyə məxsus ola biləcəyini bildirib.
Arxeoloqlar yaxın aylarda qalıqları analiz edərək həmin şəxsin yaşı və mənşəyini müəyyən etməyə çalışacaqlar.

A 2-year-old child found human bones while playing in the sand in the United Kingdom.
Medianews.az reports that the incident occurred last October on the Sonton-Sands beach in the North Devon area, but the details have only now been revealed.
Although the mother initially thought they were animal bones, after sending the pictures to experts, it was confirmed that the remains belonged to a human. The police said that after an investigation, the bones might belong to a sailor who tragically died at sea.
Archaeologists will analyze the remains in the coming months to try to determine the age and origin of the individual.