2 yaşlı uşaq insan qalıqları TAPDI
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə ötən ilin oktyabrında, Şimal Devon bölgəsindəki Sonton-Sends çimərliyində baş verib, lakin təfərrüatlar indi açıqlanıb.
Anası əvvəlcə bunun heyvan sümükləri olduğunu düşünsə də, şəkilləri mütəxəssislərə göndərdikdən sonra qalıqların insana aid olduğu təsdiqlənib. Polis araşdırma apararaq sümüklərin dənizdə faciəvi şəkildə həlak olmuş bir dənizçiyə məxsus ola biləcəyini bildirib.
Arxeoloqlar yaxın aylarda qalıqları analiz edərək həmin şəxsin yaşı və mənşəyini müəyyən etməyə çalışacaqlar.

2-летний ребенок и Нашел человеческие останки
Medianews.az сообщает, что инцидент произошел в октябре прошлого года на пляже Саутон-Сэндс в регионе Северный Девон, однако подробности стали известны только сейчас.
Сначала мать думала, что это кости животных, но после того как фотографии были отправлены специалистам, было подтверждено, что останки принадлежат человеку. Полиция проводит расследование и заявила, что кости могут принадлежать моряку, погибшему в морской трагедии.
Археологи в ближайшие месяцы проанализируют останки, чтобы попытаться определить возраст и происхождение этого человека.