15 yaşlı bacısının nişanlısını 30 dəfə bıçaqladı -
Bakıda 15 yaşlı bacısının 30 yaşlı nişanlısını bıçaqlayaraq öldürməyə cəhddə təqsirləndirilən Araz Səmədovun cinayət işinin məhkəmə baxışı keçirilib.
Unikal xəbər verir ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Fəxri Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda təqsirləndirilən Araz Səmədovun sərbəst ifadəsi dinlənilib.
Araz Səmədov ifadəsində bildirib ki, zərərçəkən Babək Uğurlu onun qardaşı yoldaşının yaxın qohumu olub.
Təqsirləndirilənin dediyinə görə, hadisə baş verən gün Araz bacısının otağına girərkən Babəki bacısının yanında görüb və hiddətlənib. Buna görədə mətbəxdən bıçağı götürərək onun üzərinə cumur və bıçaqla xəsarətlər yetirir.
Təqsirləndirilən ifadəsi zamanı "Mosson","cin","şeytan"kimi təriqət və gözəgörünməz varlıqların adını çəkərək, guya onların vasitəsilə hər bir məlumatı aldığını deyib.
Zərərçəkən 30 yaşlı Babək Uğurlu isə məhkəmədəki ifadəsi zamanı Arazın azyaşli bacısı ilə nişanlı olduğunu deyib.
"Mən Arazın azyaşlı bacısı ilə nişanlı idim. Qızın yaşının 18 yaş olduğunu gözləyirdik, evlənəcəkdik. Həmin gecə saat 2-də oturub söhbət edirdim nişanlımla, onların evində. O məndən küsmüşdü, könlünü almaq istəyirdim. Birdən Araz əlində bıçaq içəri daxil olaraq "sən cinsən, şeytansan" deyə-deyə üstümə cumdu və bıcaqla zərbələr endirməyə başladı. Nə qədər çalışsam da, bıçağı onun əlindən ala bilmədim. Bu zaman bacısı da yaralanmışdı. Bədənimin müxtəlif yerlərindən qan axırdı".
Növbəti proses aprelin 7-nə təyin edilib.
Qeyd edək ki, hadisə 2025-ci ilin sentyabrinda Bakının Əmircan qəsəbəsində baş verib. Babək Uğurlunun çoxsayli bıçaq xəsarətləri ilə xəstəxanaya yerləşdirilməsi ilə bağlı Suraxani raton Poli İdarəsinə məlumat daxil olub. Polis əməkdaşlarının əməliyyatı zamani hadisəni törətməkdə təqsirli bilinən Araz Səmədov saxlanılaraq istintaqa cəlb edilib.
Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 29, 120.2.2-ci (xuliqanlıq niyyəti ilə qəsdən adam öldürməyə cəhd) və 29,120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla adam öldürməyə cəhd) maddələrilə ittiham irəli sürülüb.

В Баку прошло судебное заседание по делу Араза Самедова, обвиняемого в попытке убийства 30-летнего жениха своей 15-летней сестры путём ножевых ранений.
Как сообщает Unikal, на заседании под председательством судьи Фахри Мамедова из Бакинского суда по тяжким преступлениям было заслушано свободное показание обвиняемого Араза Самедова.
В своих показаниях Араз Самедов заявил, что пострадавший Бабек Угурлу является близким родственником жены его брата.
По словам обвиняемого, в день происшествия, заходя в комнату сестры, он увидел Бабека рядом с ней и разозлился. Поэтому он взял нож из кухни, бросился на него и нанес ножевые ранения.
Во время допроса обвиняемый упомянул такие секты и невидимые существа, как "Моссон", "джин", "дьявол", утверждая, что якобы через них получает всю необходимую информацию.
Пострадавший 30-летний Бабек Угурлу в своих показаниях в суде сообщил, что он был женихом несовершеннолетней сестры Араза.
"Я был женихом несовершеннолетней сестры Араза. Мы ожидали, что девушке исполнится 18 лет, и собирались пожениться. В ту ночь около двух часов я сидел и разговаривал с моей невестой в их доме. Она обиделась на меня, и я хотел её успокоить. Вдруг Араз, держа нож в руках, вошёл и, говоря 'ты — дьявол, сатана', бросился на меня и начал наносить удары ножом. Я пытался отобрать нож, но не смог. В это время сестра тоже была ранена. С моего тела текла кровь из разных частей".
Следующее заседание назначено на 7 апреля.
Отметим, что инцидент произошёл в сентябре 2025 года в посёлке Амирджан в Баку. В полицию района Сурахан поступило сообщение о госпитализации Бабека Угурлу с множественными ножевыми ранениями. Во время оперативных действий сотрудники полиции задержали Араза Самедова, подозреваемого в совершении преступления, и привлекли его к следствию.
Ему предъявлено обвинение по статьям 29, 120.2.2 (покушение на убийство с хулиганскими мотивами) и 29, 120.2.4 (покушение на убийство с особой жестокостью или общественно опасным способом) Уголовного кодекса.