15 yaşlı bacısının nişanlısını 30 dəfə bıçaqladı -
Bakıda 15 yaşlı bacısının 30 yaşlı nişanlısını bıçaqlayaraq öldürməyə cəhddə təqsirləndirilən Araz Səmədovun cinayət işinin məhkəmə baxışı keçirilib.
Unikal xəbər verir ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Fəxri Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda təqsirləndirilən Araz Səmədovun sərbəst ifadəsi dinlənilib.
Araz Səmədov ifadəsində bildirib ki, zərərçəkən Babək Uğurlu onun qardaşı yoldaşının yaxın qohumu olub.
Təqsirləndirilənin dediyinə görə, hadisə baş verən gün Araz bacısının otağına girərkən Babəki bacısının yanında görüb və hiddətlənib. Buna görədə mətbəxdən bıçağı götürərək onun üzərinə cumur və bıçaqla xəsarətlər yetirir.
Təqsirləndirilən ifadəsi zamanı "Mosson","cin","şeytan"kimi təriqət və gözəgörünməz varlıqların adını çəkərək, guya onların vasitəsilə hər bir məlumatı aldığını deyib.
Zərərçəkən 30 yaşlı Babək Uğurlu isə məhkəmədəki ifadəsi zamanı Arazın azyaşli bacısı ilə nişanlı olduğunu deyib.
"Mən Arazın azyaşlı bacısı ilə nişanlı idim. Qızın yaşının 18 yaş olduğunu gözləyirdik, evlənəcəkdik. Həmin gecə saat 2-də oturub söhbət edirdim nişanlımla, onların evində. O məndən küsmüşdü, könlünü almaq istəyirdim. Birdən Araz əlində bıçaq içəri daxil olaraq "sən cinsən, şeytansan" deyə-deyə üstümə cumdu və bıcaqla zərbələr endirməyə başladı. Nə qədər çalışsam da, bıçağı onun əlindən ala bilmədim. Bu zaman bacısı da yaralanmışdı. Bədənimin müxtəlif yerlərindən qan axırdı".
Növbəti proses aprelin 7-nə təyin edilib.
Qeyd edək ki, hadisə 2025-ci ilin sentyabrinda Bakının Əmircan qəsəbəsində baş verib. Babək Uğurlunun çoxsayli bıçaq xəsarətləri ilə xəstəxanaya yerləşdirilməsi ilə bağlı Suraxani raton Poli İdarəsinə məlumat daxil olub. Polis əməkdaşlarının əməliyyatı zamani hadisəni törətməkdə təqsirli bilinən Araz Səmədov saxlanılaraq istintaqa cəlb edilib.
Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 29, 120.2.2-ci (xuliqanlıq niyyəti ilə qəsdən adam öldürməyə cəhd) və 29,120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla adam öldürməyə cəhd) maddələrilə ittiham irəli sürülüb.

The court hearing of the criminal case against Araz Səmədov, who is accused of attempting to kill his 15-year-old sister's 30-year-old fiancé by stabbing, was held in Baku.
According to Unikal news, during the session held under the chairmanship of Judge Fəxri Məmmədov of the Baku Court for Serious Crimes, the defendant Araz Səmədov gave his free statement.
In his statement, Araz Səmədov said that the victim Babək Uğurlu was a close relative of his brother-in-law.
According to the defendant, on the day the incident occurred, Araz saw Babək next to his sister when he entered her room and became enraged. Because of this, he took a knife from the kitchen, lunged at him, and inflicted injuries with the knife.
During his statement, the defendant mentioned the names of "Mosson," "cin," and "şeytan" (invisible entities and sects), claiming that he obtained every piece of information through them.
The 30-year-old victim Babək Uğurlu said during his statement in court that he was engaged to Araz's underage sister.
"I was engaged to Araz's underage sister. We were waiting for the girl to turn 18 years old; we were going to get married. That night at 2 a.m., I was sitting and talking with my fiancée at their house. She was upset with me, and I wanted to make it up to her. Suddenly, Araz entered holding a knife, shouting 'you are a jinn, a devil,' rushed at me, and began stabbing me with the knife. No matter how hard I tried, I couldn't take the knife from his hand. At that time, his sister was also injured. Blood was flowing from various parts of my body."
The next hearing is scheduled for April 7.
It should be noted that the incident took place in September 2025 in the Əmircan settlement of Baku. Information was received at the Suraxanı District Police Department about Babək Uğurlu being hospitalized with multiple stab wounds. During the operation by the police officers, Araz Səmədov, who was found guilty of committing the incident, was detained and brought to investigation.
He is charged under Articles 29, 120.2.2 (attempted murder with hooligan intent) and 29, 120.2.4 (attempted murder with particular cruelty or by a generally dangerous method) of the Criminal Code.