Yüksək vəzifəli şəxs işdən çıxarıldı:
Azərbaycan Respublikası Dövlət Statistika Komitəsində uzun illər fəaliyyət göstərən yüksək rütbəli məmur vəzifəsindən azad edilib. Qurumun strukturunda aparılan bu kadr dəyişikliyi media və ictimaiyyətin diqqətini çəkib.
Medianews.az NOCOMMENT.az - istinadən xəbər verir ki, Dövlət Statistika Komitəsinin aparatının İnformasiya və ictimai əlaqələr şöbəsinin müdiri Rəfael Söhbət oğlu Süleymanov işdən çıxarılıb. Onun vəzifəsindən azad edilməsi barədə əmr Komitə sədri Azər Mursaqulov tərəfindən imzalanıb.
Məsələ ilə bağlı Komitədən NOCOMMENT.az-a verilən rəsmi açıqlamada xəbər təsdiqlənib və Rəfael Süleymanovun yaşına görə təqaüdə göndərildiyi bildirilib. Lakin əldə etdiyimiz məlumatlara görə, R.Süleymanovun təqaüd yaşı hələ tamam olmayıb.
Qeyd edək ki, Rəfael Süleymanov bütövlükdə 48 il ərzində sözügedən dövlət qurumunda müxtəlif məsul vəzifələrdə çalışıb və uzun müddət komitənin media ilə əlaqələrini koordinasiya edib.

В Государственном комитете по статистике Азербайджанской Республики освобожден от должности высокопоставленный чиновник, проработавший многие годы. Кадровые изменения в структуре учреждения привлекли внимание СМИ и общественности.
Medianews.az со ссылкой на NOCOMMENT.az сообщает, что руководитель отдела информации и общественных связей аппарата Государственного комитета по статистике Рафаэль Собхат оглу Сулейманов уволен. Приказ об освобождении его от должности подписан председателем Комитета Азером Мурсагуловым.
В официальном заявлении Комитета, предоставленном NOCOMMENT.az, данное сообщение подтверждается, и сообщается, что Рафаэль Сулейманов отправлен на пенсию по возрасту. Однако, согласно полученной информации, пенсионный возраст Р.Сулейманова еще не наступил.
Отметим, что Рафаэль Сулейманов в общей сложности в течение 48 лет работал в упомянутом государственном учреждении на различных ответственных должностях и длительное время координировал связи комитета со СМИ.