Müğənni Əminə Şirin səsləndirdiyi fikirlərlə sosial şəbəkələrdə geniş müzakirələrə səbəb olub.
Sənətçi aparıcı Tarix Əliyevin "YouTube" layihəsində qonaq olarkən valideyn-övlad münasibətləri barədə diqqətçəkən açıqlamalar verib.
Əminə Şirin bildirib ki, valideynlərin övlad qarşısında daha böyük məsuliyyəti var və insan övlad dünyaya gətirərkən qarşılıq gözləməməlidir:
"Anamın çox gözəl sözü var. Deyir ki, övladın valideynə yox, valideynin övlada borcu var. Mən də bununla razıyam. Dünyaya övlad gətirəndə təmənna güdməməlisən ki, böyüyəndə mənə baxacaq".
Müğənni əlavə edib ki, övladın valideynə münasibəti insanın taleyi və həyatda qarşılaşdığı davranışlarla bağlıdır:
"Baxırsa nə yaxşı, baxmayacaqsa, vəfasız olacaqsa, demək ki, karmadır. Mən taleyi ilə barışan insanam. Dünyaya övlad gətirmişəmsə, son nəfəsimə qədər onun xidmətində dayanmalıyam".
İfaçı həyatdakı yaxşılıq və niyyət mövzusuna da toxunaraq maraqlı bənzətmələr işlədib:
"İnsanın insanın üstündə niyyətinin də haqqı var. Bu dünyada hər şey zəncirvari şəkildə bir-birinə bağlıdır. Günəş insanları isidir, özünü yox. Ağac bar verir, özü meyvəsindən yemir. Ağac da sənə verdiyi meyvəsini halal etməlidir".
Əminə Şirinin bu fikirləri sosial mediada fərqli reaksiyalar doğurub. İzləyicilərin bir qismi sənətçinin düşüncələrini dəstəkləyib, digərləri isə valideyn və övlad münasibətləri ilə bağlı fərqli mövqelər səsləndiriblər./milli.az

Певица Эмине Ширин вызвала широкое обсуждение в социальных сетях своими высказываниями.
Артистка стала гостем проекта на YouTube ведущего Тариха Алиева и сделала заметные заявления о взаимоотношениях между родителями и детьми.
Эмине Ширин заявила, что родители несут большую ответственность перед детьми и не должны ожидать чего-либо взамен, когда рождают ребёнка:
"У моей мамы есть очень мудрое выражение. Она говорит, что ребёнок не должен что-то родителям, а родители должны детям. Я с этим согласна. Когда ты приводишь ребёнка в этот мир, ты не должна рассчитывать на то, что он будет заботиться о тебе, когда вырастет".
Певица добавила, что отношение ребёнка к родителям зависит от судьбы человека и от того, с каким поведением он сталкивается в жизни:
"Если он заботится — это хорошо, если нет и он неблагодарен — значит, это карма. Я человек, который принимает свою судьбу. Если я привела ребёнка в этот мир, я должна служить ему до последнего вздоха".
Исполнительница также затронула тему доброты и намерений в жизни, используя интересные сравнения:
"Намерения человека в отношении другого человека тоже имеют значение. В этом мире всё связано цепочкой. Солнце греет людей, а не себя. Дерево даёт плоды, но не ест их само. Дерево должно считать халяльными плоды, которые отдает тебе".
Эти мысли Эмине Ширин вызвали разные реакции в социальных сетях. Часть подписчиков поддержала взгляды артистки, другие же высказали различные позиции относительно отношений между родителями и детьми./milli.az