Gürcüstanın Qardabani rayonunda baş verən dəhşətli yol qəzasında ağır yaralanaraq xəstəxanaya yerləşdirilən daha bir gənc həyatını itirib.
Bu barədə Rustavi Mərkəzi Xəstəxanasının direktoru Papuna Baxtadze yerli mediaya açıqlamasında məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, yaralı gəncin həyatını xilas etmək üçün əməliyyat keçirilsə də, həkimlərin səyləri nəticə verməyib:
“Xəstəyə cərrahi müdaxilə olundu, travmatologiya şöbəsində bütün zəruri prosedurlar aparıldı. Lakin əməliyyatlardan sonra axşam saatlarında pasiyent vəfat etdi”, - deyə Papuna Baxtadze bildirib.
Beləliklə, Qardabanidə baş verən ağır yol qəzasında ölənlərin sayı 8-ə yüksəlib.
Məlumata görə, yüksək sürətlə hərəkət edən BMW markalı avtomobil idarəetmədən çıxaraq ağaca çırpılıb. Qəza nəticəsində həyatını itirən gənclərdən 5-nin Qaraçöp elindən, 3-nün isə Qardabanidən olduğu bildirilir.
Gürcüstan Daxili İşlər Nazirliyindən bildirilib ki, faktla bağlı Cinayət Məcəlləsinin 276-cı maddəsinin 8-ci hissəsi ilə araşdırma aparılır.//Musavat.com

Another young man who was seriously injured in a horrific traffic accident in the Gardabani district of Georgia and admitted to the hospital has died.
Rustavi Central Hospital director Papuna Bakhtadze informed the local media about this.
According to him, although surgery was performed to save the injured young man's life, the doctors' efforts were unsuccessful:
“The patient underwent surgical intervention, and all necessary procedures were carried out in the traumatology department. However, the patient died in the evening hours following the operations,” Papuna Bakhtadze stated.
Thus, the death toll in the severe traffic accident in Gardabani has risen to 8.
According to the information, a BMW vehicle traveling at high speed went out of control and crashed into a tree. Among the young people who lost their lives in the accident, 5 are from the Karachop region, and 3 are from Gardabani.
The Ministry of Internal Affairs of Georgia stated that an investigation is being conducted under Article 276, paragraph 8 of the Criminal Code regarding the incident.//Musavat.com