Gürcüstanın Qardabani rayonunda baş verən dəhşətli yol qəzasında ağır yaralanaraq xəstəxanaya yerləşdirilən daha bir gənc həyatını itirib.
Bu barədə Rustavi Mərkəzi Xəstəxanasının direktoru Papuna Baxtadze yerli mediaya açıqlamasında məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, yaralı gəncin həyatını xilas etmək üçün əməliyyat keçirilsə də, həkimlərin səyləri nəticə verməyib:
“Xəstəyə cərrahi müdaxilə olundu, travmatologiya şöbəsində bütün zəruri prosedurlar aparıldı. Lakin əməliyyatlardan sonra axşam saatlarında pasiyent vəfat etdi”, - deyə Papuna Baxtadze bildirib.
Beləliklə, Qardabanidə baş verən ağır yol qəzasında ölənlərin sayı 8-ə yüksəlib.
Məlumata görə, yüksək sürətlə hərəkət edən BMW markalı avtomobil idarəetmədən çıxaraq ağaca çırpılıb. Qəza nəticəsində həyatını itirən gənclərdən 5-nin Qaraçöp elindən, 3-nün isə Qardabanidən olduğu bildirilir.
Gürcüstan Daxili İşlər Nazirliyindən bildirilib ki, faktla bağlı Cinayət Məcəlləsinin 276-cı maddəsinin 8-ci hissəsi ilə araşdırma aparılır.//Musavat.com

В ДТП пострадал еще один азербайджанец
В страшной дорожной аварии в районе Гардабани Грузии, в результате которой пострадал и был госпитализирован еще один молодой человек, он скончался.
Об этом заявил директор Центральной больницы Рустави Папуна Бахтадзе в интервью местным СМИ.
По его словам, несмотря на проведение операции по спасению жизни пострадавшего молодого человека, усилия врачей не увенчались успехом:
«Пациенту была проведена хирургическая операция, во травматологическом отделении выполнены все необходимые процедуры. Однако после операции вечером пациент скончался», — сообщил Папуна Бахтадзе.
Таким образом, число погибших в тяжёлой дорожной аварии в Гардабани возросло до 8.
Согласно информации, автомобиль марки BMW, движущийся на высокой скорости, потерял управление и врезался в дерево. Из погибших молодёжи 5 человек были из села Карачеп, а 3 — из Гардабани.
Министерство внутренних дел Грузии сообщило, что по данному факту проводится расследование по 8-й части статьи 276 Уголовного кодекса.//Musavat.com