“Yeraltı”da siyasi mesaj:
Türkiyədə yayımlanan “Yeraltı” serialında maraqlı hadisə yaşanıb. Milliyyətçi Hərəkat Partiyası sədri Devlet Bahçeli bir müddət əvvəl serialın baş rol ifaçısı Uraz Kaygılaroğluna zəng edərək onu təbrik edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə “SonDakika.com” məlumat paylaşıb.
Bahçeli bildirib ki, serialda türk gənclərinin zərərli vərdişlərdən uzaq durmasına yönəlmiş uğurlu yayım və nümunəvi ssenarinin ekranlaşdırılması onu məmnun edib. O, həmçinin kollektivə uğurlar arzulayıb və qəbul edəcəkləri təqdirdə onlara “bozqurd” tablosu hədiyyə etmək istədiyini qeyd edib.
Aktyordan cavab gecikməyib. NOW TV-də yayımlanan serialın son bölümündə Uraz Kaygılaroğlu canlandırdığı Bozo obrazı vasitəsilə Bahçeliyə mesaj göndərib. O, səhnədə “Tam ümidimi itirmişdim. Gördüm, gördüm bir dövlət var. Amma gizli, amma dərin bir dövlət var” sözlərini deyib.

В Турции в сериале «Подземка» произошел интересный случай. Лидер Партии националистического движения Девлет Бахчели некоторое время назад позвонил главному актеру сериала Уразу Кайгылароглу и поздравил его.
По информации Medianews.az, об этом сообщил портал «SonDakika.com».
Бахчели отметил, что успешный показ и примерный сценарий, направленные на то, чтобы турецкая молодежь держалась подальше от вредных привычек, его порадовали. Он также пожелал успехов коллективу и заявил, что в случае принятия подарит им панно с изображением «Серого волка».
Ответ от актера не заставил себя ждать. В последней серии сериала, транслируемого на NOW TV, Ураз Кайгылароглу через персонажа Бозо отправил послание Бахчели. На сцене он произнес слова: «Я почти потерял всякую надежду. Увидел, увидел, что есть государство. Но скрытое, но глубокое государство».