“Yalan danışırlar” -
Medianews.az xəbər verir ki, qurumun rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova bildirib ki, Fransa rusiyalılara viza verilməsi prosesində ciddi dəyişikliklərin olmadığını iddia edərək hiylə işlədir.
“Fransa tərəfi “viza üçün müraciət edən Rusiya vətəndaşları üçün qaydaların əhəmiyyətli dərəcədə dəyişmədiyini” iddia edərək hiyləgərlik edir”, - deyə Zaxarova vurğulayıb.
Rusiyalı diplomat əlavə edib ki, 2022-ci ildə Avropa İttifaqı Rusiya ilə viza rejiminin sadələşdirilməsinə dair sazişin icrasını dayandırıb. Nəticədə Şengen vizasının qiyməti 35 avrodan 80 avroya qalxıb, vizadan imtina hallarının sayı artıb və turist vizaları üçün qalma müddəti qısaldılıb.//Publika.az

Министерство иностранных дел России (МИД) вновь обвинило Париж.
По сообщению Medianews.az, официальный представитель ведомства Мария Захарова заявила, что Франция лукавит, утверждая, что в процессе выдачи виз россиянам не произошло существенных изменений.
«Французская сторона лукавит, утверждая, что "правила для российских граждан, подающих на визу, существенно не изменились"», — подчеркнула Захарова.
Российский дипломат добавила, что в 2022 году Европейский союз приостановил выполнение соглашения о упрощении визового режима с Россией. В результате стоимость шенгенской визы выросла с 35 до 80 евро, увеличилось количество отказов в визах, а срок пребывания по туристическим визам был сокращён.//Publika.az