Sosial şəbəkələrdə paylaşdığı videolarla tanınan iranlı fenomen Mooni Rahimi bu dəfə izləyiciləri ilə kədərli xəbər paylaşıb. Bir müddət əvvəl ABŞ prezidenti Donald Trampın İrana qarşı addımlarını dəstəkləyən və Xameneinin ölümünü rəqs edərək qeyd edən gənc qadın müharibədə doğmasını itirib.
Mooni Rahimi doğma əmisi oğlunun müharibədə həlak olduğunu bildirib. O, hesabında birgə çəkilmiş fotolarını paylaşaraq kəskin etirazını ifadə edib. Fenomen qeyd edib ki, əgər ölkədəki siyasi vəziyyət fərqli olsaydı, yaxın qohumu indi sağ qalardı. Göz yaşları içində bu sətirləri yazdığını deyən Rahimi hər gecə doğmalarını itirdiklərini vurğulayıb.
ABŞ-yə köçməsinə baxmayaraq orada da xoşbəxtlik tapa bilmədiyini deyən iranlı fenomen gəncliyini və azadlığını itirdiyini qeyd edib. O, vətəninin viran qalmasını və həmvətənlərinin qətlə yetirilməsini izləməyin dözülməz olduğunu bildirib. Bu paylaşım sosial media istifadəçiləri arasında geniş müzakirələrə və fərqli reaksiyalara səbəb olub.

Иранская знаменитость Mooni Rahimi, известная своими видео в социальных сетях, на этот раз поделилась со своими подписчиками печальной новостью. Некоторое время назад молодая женщина, поддерживавшая действия президента США Дональда Трампа против Ирана и отпраздновавшая смерть Хаменеи, танцуя, потеряла своего близкого родственника на войне.
Mooni Rahimi сообщила, что её двоюродный брат погиб на войне. В своём аккаунте она поделилась совместными фотографиями и выразила резкий протест. Знаменитость отметила, что если бы политическая ситуация в стране была иной, её близкий родственник сейчас был бы жив. Слёзы на глазах, она написала эти строки и подчеркнула, что каждую ночь теряют своих близких.
Хотя она и эмигрировала в США, и там не смогла найти счастья, иранская знаменитость отметила, что потеряла свою молодость и свободу. Она заявила, что смотреть на разрушение родины и убийство соотечественников невыносимо. Этот пост вызвал широкие обсуждения и различные реакции среди пользователей социальных сетей.