Sosial şəbəkələrdə paylaşdığı videolarla tanınan iranlı fenomen Mooni Rahimi bu dəfə izləyiciləri ilə kədərli xəbər paylaşıb. Bir müddət əvvəl ABŞ prezidenti Donald Trampın İrana qarşı addımlarını dəstəkləyən və Xameneinin ölümünü rəqs edərək qeyd edən gənc qadın müharibədə doğmasını itirib.
Mooni Rahimi doğma əmisi oğlunun müharibədə həlak olduğunu bildirib. O, hesabında birgə çəkilmiş fotolarını paylaşaraq kəskin etirazını ifadə edib. Fenomen qeyd edib ki, əgər ölkədəki siyasi vəziyyət fərqli olsaydı, yaxın qohumu indi sağ qalardı. Göz yaşları içində bu sətirləri yazdığını deyən Rahimi hər gecə doğmalarını itirdiklərini vurğulayıb.
ABŞ-yə köçməsinə baxmayaraq orada da xoşbəxtlik tapa bilmədiyini deyən iranlı fenomen gəncliyini və azadlığını itirdiyini qeyd edib. O, vətəninin viran qalmasını və həmvətənlərinin qətlə yetirilməsini izləməyin dözülməz olduğunu bildirib. Bu paylaşım sosial media istifadəçiləri arasında geniş müzakirələrə və fərqli reaksiyalara səbəb olub.

Iranian influencer Mooni Rahimi, known for her videos shared on social networks, this time shared sad news with her followers. A while ago, the young woman who supported US President Donald Trump's actions against Iran and celebrated Khamenei's death by dancing lost her relative in the war.
Mooni Rahimi announced that her maternal cousin died in the war. She expressed sharp protest by sharing photos taken together on her account. The influencer stated that if the political situation in the country were different, her close relative would still be alive. Rahimi, saying she is writing these lines in tears, emphasized that every night they lose their loved ones.
Although she immigrated to the US, the Iranian influencer said she could not find happiness there either and noted that she lost her youth and freedom. She said watching her homeland being devastated and her compatriots being killed is unbearable. This post has sparked extensive discussions and different reactions among social media users.