WUF13 çərçivəsində Xidmət Təchizatçıları Maraqlı Tərəflər Qrupunun açılış iclası başlayıb
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyası (WUF13) çərçivəsində Xidmət Təchizatçıları Maraqlı Tərəflər Qrupunun açılış iclası keçirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, tədbir BMT-nin Habitat Şəhər Əsas Xidmətləri bölməsi, WUF Maraqlı Tərəflər Qrupu Xidmət təminatçıları və Kommunal Xidmətləri ilə əməkdaşlıq çərçivəsində təşkil edilib.
Tədbir xidmət təminatçılarını bir araya gətirərək kommunal xidmət müəssisələri, xidmət təminatçıları və tərəfdaşlar üçün platforma yaradır. Məqsəd sahələrarası təcridolunmanı (silosları) aradan qaldırmaq, mənzil təminatı, torpaqdan istifadənin planlaşdırılması və infrastruktur sistemləri arasında koordinasiyanı gücləndirməkdir.

В рамках 13-й сессии Всемирного форума Организации Объединенных Наций по городскому развитию (WUF13) проходит открытое заседание Группы заинтересованных сторон поставщиков услуг.
Medianews.az сообщает, что мероприятие организовано Отделом основных городских услуг Программы Организации Объединенных Наций по населенным пунктам (Хабитат), группой заинтересованных сторон WUF, работающей с поставщиками услуг и коммунальными службами.
Мероприятие объединяет поставщиков услуг, создавая платформу для коммунальных предприятий, поставщиков услуг и партнеров. Цель — устранить межотраслевое разделение (силосы), а также усилить координацию между жилищным обеспечением, планированием землепользования и инфраструктурными системами.