WUF13 çərçivəsində Xidmət Təchizatçıları Maraqlı Tərəflər Qrupunun açılış iclası başlayıb
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyası (WUF13) çərçivəsində Xidmət Təchizatçıları Maraqlı Tərəflər Qrupunun açılış iclası keçirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, tədbir BMT-nin Habitat Şəhər Əsas Xidmətləri bölməsi, WUF Maraqlı Tərəflər Qrupu Xidmət təminatçıları və Kommunal Xidmətləri ilə əməkdaşlıq çərçivəsində təşkil edilib.
Tədbir xidmət təminatçılarını bir araya gətirərək kommunal xidmət müəssisələri, xidmət təminatçıları və tərəfdaşlar üçün platforma yaradır. Məqsəd sahələrarası təcridolunmanı (silosları) aradan qaldırmaq, mənzil təminatı, torpaqdan istifadənin planlaşdırılması və infrastruktur sistemləri arasında koordinasiyanı gücləndirməkdir.

The opening meeting of the Service Providers Stakeholder Group is being held within the framework of the 13th Session of the United Nations (UN) World Urban Forum (WUF13).
Medianews.az reports that the event was organized by the UN Habitat Urban Basic Services Division, WUF Stakeholder Group Service Providers, and in cooperation with Communal Services.
The event brings together service providers and creates a platform for municipal service institutions, service providers, and partners. The aim is to eliminate inter-sectoral isolation (silos), strengthen coordination between housing provision, land use planning, and infrastructure systems.