Venesuelada zəlzələ qurbanlarının sayı
Venesuelada baş vermiş zəlzələlər nəticəsində ölənlərin sayı 2954 nəfərə, yaralıların sayı isə 16 592 nəfərə çatıb.
Bu barədə Bolivar Respublikası Milli Assambleyasının sədri Xorxe Rodriqqes bildirib.
Venesuelanın Kommunikasiya və İnformasiya Nazirliyindən məlumat verilib ki, zəlzələ nəticəsində 856 bina dağılıb.
Qeyd olunur ki, fəlakət zonasına 3 281 beynəlxalq xilasedici göndərilib, Karakas isə xilasetmə əməliyyatlarını həyata keçirmək üçün 29 567 əməkdaş cəlb edib.
Həmçinin qeyd edilir ki, xilasetmə briqadaları ictimai təhlükəsizliyi təmin etmək, eləcə də cari bərpa və yenidənqurma işlərinə dəstək olmaq məqsədilə ən çox zərər çəkmiş rayonlarda işlərini davam etdirirlər.
Xatırladaq ki, iyunun 25-nə keçən gecə Venesuelanın şimalında 7,1 maqnitudalı zəlzələ baş verib. ABŞ Geoloji Xidməti daha sonra 40 saniyə fərqlə 7,2 və 7,5 maqnitudalı iki yeraltı təkan barədə məlumat verib.//Bakıvaxtı.az

В результате землетрясений в Венесуэле число погибших достигло 2954 человек, число раненых — 16592 человека.
Об этом заявил председатель Национального собрания Республики Боливар Хорхе Родригес.
Из Министерства коммуникаций и информации Венесуэлы сообщается, что в результате землетрясения разрушено 856 зданий.
Отмечается, что в зону несчастья направлено 3281 международный спасатель, а Каракас привлек 29567 сотрудников для проведения спасательных операций.
Также сообщается, что спасательные бригады продолжают работу в наиболее пострадавших районах с целью обеспечения общественной безопасности, а также поддержки текущих восстановительных и реконструкционных работ.
Напомним, что в ночь на 25 июня на севере Венесуэлы произошло землетрясение магнитудой 7,1. Геологическая служба США позже сообщила о двух подземных толчках магнитудами 7,2 и 7,5, произошедших с разницей в 40 секунд.//Bakıvaxtı.az