Venesuelada zəlzələ qurbanlarının sayı
Venesuelada baş vermiş zəlzələlər nəticəsində ölənlərin sayı 2954 nəfərə, yaralıların sayı isə 16 592 nəfərə çatıb.
Bu barədə Bolivar Respublikası Milli Assambleyasının sədri Xorxe Rodriqqes bildirib.
Venesuelanın Kommunikasiya və İnformasiya Nazirliyindən məlumat verilib ki, zəlzələ nəticəsində 856 bina dağılıb.
Qeyd olunur ki, fəlakət zonasına 3 281 beynəlxalq xilasedici göndərilib, Karakas isə xilasetmə əməliyyatlarını həyata keçirmək üçün 29 567 əməkdaş cəlb edib.
Həmçinin qeyd edilir ki, xilasetmə briqadaları ictimai təhlükəsizliyi təmin etmək, eləcə də cari bərpa və yenidənqurma işlərinə dəstək olmaq məqsədilə ən çox zərər çəkmiş rayonlarda işlərini davam etdirirlər.
Xatırladaq ki, iyunun 25-nə keçən gecə Venesuelanın şimalında 7,1 maqnitudalı zəlzələ baş verib. ABŞ Geoloji Xidməti daha sonra 40 saniyə fərqlə 7,2 və 7,5 maqnitudalı iki yeraltı təkan barədə məlumat verib.//Bakıvaxtı.az

The number of deaths due to the earthquakes that occurred in Venezuela has reached 2,954, and the number of injured has reached 16,592.
This was stated by Jorge Rodriguez, the chairman of the National Assembly of the Bolivarian Republic.
According to the Ministry of Communication and Information of Venezuela, 856 buildings were destroyed as a result of the earthquake.
It is noted that 3,281 international rescuers have been sent to the disaster zone, and Caracas has involved 29,567 personnel to carry out rescue operations.
It is also reported that rescue teams continue their work in the most affected areas to ensure public safety as well as to support ongoing repair and reconstruction efforts.
Recall that on the night of June 25, a 7.1 magnitude earthquake occurred in northern Venezuela. The U.S. Geological Survey later reported two underground tremors of 7.2 and 7.5 magnitude, 40 seconds apart. //Bakutime.az