Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Pilotsuz Sistemlər Qüvvələri Azov və Qara dənizlərində Rusiya Federasiyasına məxsus 14 gəminin vurulduğunu açıqlayıb.
Bu barədə Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Pilotsuz Sistemlər Qüvvələrinin "Telegram" kanalında yayımlanan açıqlamada bildirilib.
"İyulun 12-nə keçən gecə "Ptaxi Madyara" 414-cü əlahiddə briqadasının 9-cu "Kayros" taborunun, 1-ci əlahiddə mərkəzinin və "Nemesis" 412-ci briqadasının operatorları Azov dənizi akvatoriyasında 10 tankeri vurub. 1-ci əlahiddə mərkəzin operatorları Azov dənizi akvatoriyasında gəmi vurub. "Reyd" 413-cü əlahiddə alayının operatorları Krım MR-nin Kerç şəhəri ərazisində üç gəmi vurub", – deyə məlumatda bildirilir./Report

The Unmanned Systems Forces of the Armed Forces of Ukraine announced that 14 ships belonging to the Russian Federation were hit in the Azov and Black Seas.
"Report" reports that this was stated in a statement published on the "Telegram" channel of the Unmanned Systems Forces of the Armed Forces of Ukraine.
"On the night of July 12, the operators of the 9th 'Kayros' battalion of the 414th separate brigade 'Ptaxi Madyara', the 1st separate center, and the 'Nemesis' 412th brigade hit 10 tankers in the Azov Sea area. The operators of the 1st separate center hit a ship in the Azov Sea area. The operators of the 'Raid' 413th separate regiment hit three ships in the area of Kerch city in the Crimean MR," the statement said.