Erlinq Holannın atası: "Hakim İngiltərə millisini xilas etdi"
Norveç millisinin DÇ-2026-nın 1/4 finalında İngiltərəyə 1:2 hesabı ilə məğlub olaraq turnirlə vidalaşmasından sonra Erlinq Holannın atası Alfi Holann sosial şəbəkədə maraqlı müzakirəyə səbəb olub.
Medianews.az Sport24.ru-ya istinadən xəbər verir ki, Alfi Holand məğlubiyyəti hakimin qərarları ilə əlaqələndirib.
Britaniyalı jurnalist Henri Uinter matçın gedişatını şərh edərək İngiltərə yığmasının oyunçusu Cude Bellingemin performansı haqqında "X" sosial şəbəkəsində yazıb:
"Edeqor oyunu idarə etməyə başladı. "İngiltərə evinə dönür", - norveçli azarkeşlər oxuyurdular. Bellinqem isə bunun baş verməyəcəyinə qərar verir. Təşəbbüsü və məsuliyyəti üzərinə götürür, şans yaradır və ondan istifadə edir. Necə də möhtəşəm oyunçudur. Son 35 ildə İngiltərə yığmasının oyunlarını işıqlandıran biri kimi gördüyüm ən yaxşı şeydir".
Alfi Holann isə jurnalistin bu paylaşımına sərt reaksiya verib: "Ciddi deyirsiniz? Sizi hakim xilas etdi. Ümid edirəm ki, dünya çempionatını siz qazanarsınız. Amma məndə elə bir hiss var ki, bu gün haqqımız tapdalandı".

После того как национальная сборная Норвегии по футболу проиграла Англии со счетом 1:2 в 1/4 финала DÇ-2026 и покинула турнир, отец Эрлинга Холанда, Алфи Холанд, вызвал интересные обсуждения в социальных сетях.
Ссылаясь на Sport24.ru, Medianews.az сообщает, что Алфи Холанд связал поражение с решениями судьи.
Британский журналист Генри Уинтер, комментируя ход матча, написал в социальной сети "X" о выступлении игрока сборной Англии Джуда Беллингема:
"Эдегор начал контролировать игру. 'Англия возвращается домой', — пели норвежские болельщики. Но Беллингем решил, что этого не случится. Он взял инициативу и ответственность на себя, создал момент и воспользовался им. Какой же он великолепный игрок. За последние 35 лет, освещая матчи сборной Англии, это лучшее, что я видел".
Алфи Холанд резко отреагировал на этот пост журналиста: "Вы серьезно? Вас спас судья. Надеюсь, вы выиграете чемпионат мира. Но у меня есть такое чувство, что сегодня у нас отняли справедливость".