Trampdan İrana nüvə sazişi ilə bağlı sərt xəbərdarlıq -
ABŞ prezidenti Donald Tramp İranla aparılan nüvə proqramı üzrə danışıqlara dair sərt açıqlama verib.
Medianews.az xəbər verir ki, o, İran hakimiyyətini prosesi düzgün idarə etməməkdə ittiham edib və açıq xəbərdarlıq mesajı göndərib.
Tramp “İran özünü toparlaya bilmir, nüvə olmayan sazişi necə imzalayacaqlarını bilmirlər. Yaxında ağıllarını başlarına yığsınlar” ifadələrini işlədib. Bu bəyanat Vaşinqton-Tehran dialoqunda gərginliyin artdığı kimi qiymətləndirilir.
ABŞ lideri həmçinin “Artıq o yaxşı adam yoxdur” (“No more Mr. Nice Guy”) yazılı görüntü paylaşaraq İranla münasibətlərdə daha sərt xəttin ola biləcəyinə işarə edib.

Harsh warning from Trump to Iran regarding the nuclear deal -
U.S. President Donald Trump has made a harsh statement regarding the negotiations on Iran's nuclear program.
Medianews.az reports that he accused the Iranian authorities of not managing the process properly and sent a clear warning message.
Trump said, “Iran cannot pull itself together, they do not know how to sign a non-nuclear deal. They should soon come to their senses.” This statement is considered a sign of increasing tension in the Washington-Tehran dialogue.
The U.S. leader also shared an image with the words “No more Mr. Nice Guy,” indicating that there could be a tougher line in relations with Iran.