Tramp bu türk dövlətinin başçısına məktub yazdı:
ABŞ prezidenti Donald Tramp Qazaxıstan prezidenti Kasım-Jomart Tokayevə məktub göndərərək onu G20 sammiti və Sülh Şurasının növbəti iclası üçün Mayamiyə dəvət edib.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Tokayevin mətbuat katibi Aybek Smadiyarov özünün Telegram kanalında məlumat verib.
“Donald Trampdan məktub dövlət başçısına daxil olub. Ağ Ev rəhbəri dövlətimizin başçısını Sülh Şurasının növbəti iclasında və bu ilin sonunda Mayamidə keçiriləcək G20 sammitində yenidən qarşılamaq fürsətini səbirsizliklə gözlədiyini vurğulayıb”, - Tokayevin nümayəndəsi bildirib.

Президент США Дональд Трамп направил письмо президенту Казахстана Касым-Жомарту Токаеву, пригласив его в Майами на саммит G20 и очередное заседание Совета Безопасности.
Как сообщает Publika.az, об этом сообщил пресс-секретарь Токаева Айбек Смадияров на своем Telegram-канале.
«Письмо от Дональда Трампа поступило главе государства. Глава Белого дома подчеркнул, что с нетерпением ожидает возможности вновь приветствовать нашего главу государства на очередном заседании Совета Безопасности и на саммите G20, который состоится в конце этого года в Майами», - заявил представитель Токаева.