Tramp bu türk dövlətinin başçısına məktub yazdı:
ABŞ prezidenti Donald Tramp Qazaxıstan prezidenti Kasım-Jomart Tokayevə məktub göndərərək onu G20 sammiti və Sülh Şurasının növbəti iclası üçün Mayamiyə dəvət edib.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Tokayevin mətbuat katibi Aybek Smadiyarov özünün Telegram kanalında məlumat verib.
“Donald Trampdan məktub dövlət başçısına daxil olub. Ağ Ev rəhbəri dövlətimizin başçısını Sülh Şurasının növbəti iclasında və bu ilin sonunda Mayamidə keçiriləcək G20 sammitində yenidən qarşılamaq fürsətini səbirsizliklə gözlədiyini vurğulayıb”, - Tokayevin nümayəndəsi bildirib.

Trump wrote a letter to the head of this Turkish state:
US President Donald Trump sent a letter to Kazakh President Kassym-Jomart Tokayev inviting him to Miami for the G20 summit and the next meeting of the Peace Council.
Publika.az reports that Tokayev's press secretary Aybek Smadiyarov shared this information on his Telegram channel.
“A letter from Donald Trump has been received by the head of state. The White House leader emphasized that he is eagerly looking forward to the opportunity to welcome our head of state again at the next meeting of the Peace Council and at the G20 summit to be held in Miami at the end of this year,” Tokayev's representative said.