Səudiyyə səmasında raket yağışı:
İranın Səudiyyə Ərəbistanındakı "Şahzadə Sultan" aviabazasına endirdiyi raket zərbələri nəticəsində ABŞ Hərbi Hava Qüvvələrinə məxsus 5 yanacaqdolduran təyyarə zədələnib.
"The Wall Street Journal"ın (WSJ) ABŞ rəsmilərinə istinadən yaydığı məlumata görə, təyyarələr yerdə olarkən zərbəyə məruz qalıb, lakin tam məhv edilməyib və hazırda təmir olunurlar.
Bu insidentlə birlikdə son günlər ərzində İranın hücumları nəticəsində sıradan çıxan ABŞ tanker-təyyarələrinin sayı minimum 7-yə çatıb. Qəzet həmçinin İrana qarşı aparılan "Epic Fury" (Epik Qəzəb) əməliyyatının başladığı gündən (28 fevral 2026) bəri ABŞ ordusunun verdiyi itkilərin statistikasını yeniləyib. Məlumata görə, döyüş əməliyyatları zamanı 13 amerikalı hərbçi həlak olub, 10-u ağır olmaqla ümumilikdə 200-ə yaxın hərbçi yaralanıb. Yaralıların təxminən 170-nin artıq sağalaraq xidmətə qayıtdığı bildirilir.
İranın bu hücumu Səudiyyə Ərəbistanının bir neçə ballistik raketi zərərsizləşdirməsinə baxmayaraq, bəzi mərmilərin hava hücumundan müdafiə sistemlərini keçərək bazanın logistik infrastrukturuna zərər vurduğunu göstərir.//Musavat.com

Missile barrage in the Saudi sky:
As a result of the missile strikes Iran launched on the "Prince Sultan" airbase in Saudi Arabia, 5 refueling aircraft belonging to the US Air Force were damaged.
According to information released by "The Wall Street Journal" (WSJ) citing US officials, the planes were hit while on the ground but were not completely destroyed and are currently being repaired.
With this incident, the number of US tanker aircraft put out of action due to Iranian attacks in recent days has reached at least 7. The newspaper also updated the statistics of losses reported by the US military since the start of the "Epic Fury" operation against Iran (February 28, 2026). According to the information, 13 American soldiers died during combat operations, and nearly 200 soldiers were injured, including 10 seriously. It is reported that about 170 of the wounded have already recovered and returned to service.
Despite Saudi Arabia intercepting several ballistic missiles from Iran's attack, it shows that some missiles penetrated the air defense systems and damaged the base's logistical infrastructure.//Musavat.com