SEPAH-dan İsrailə çağırış:
"Təl-Əvivin Livandakı fəaliyyətinə dair ən minimal tələb ondan ibarətdir ki, İsrail ordusu fevralın 27-dək olan mövqelərinə dönməlidir".
Bu barədə "Fars" agentliyi İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusunun (SEPAH) "Qüds" xüsusi təyinatlı qüvvələrinin komandanı İsmayıl Qaaniyə istinadən məlumat yayıb.
"Müqavimət qüvvələrinin ən kiçik tələbi İsrail rejiminin 40 günlük müharibədən (fevralın 28-də başlamış İran və ABŞ-İsrail müharibəsi nəzərdə tutulur - red.) əvvəlki mövqelərinə çəkilməsidir", - deyə açıqlamada qeyd olunub.//Oxu.Az

"The minimal demand regarding Tel Aviv's activities in Lebanon is that the Israeli army must return to its positions as of February 27."
This was reported by the "Fars" agency citing Esmail Qaani, the commander of the Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) "Quds" special forces.
"The smallest demand of the resistance forces is the withdrawal of the Israeli regime to its positions before the 40-day war (the Iran and US-Israel war that started on February 28 is meant - editor)," the statement said. //Oxu.Az