SEPAH-dan İsrailə çağırış:
"Təl-Əvivin Livandakı fəaliyyətinə dair ən minimal tələb ondan ibarətdir ki, İsrail ordusu fevralın 27-dək olan mövqelərinə dönməlidir".
Bu barədə "Fars" agentliyi İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusunun (SEPAH) "Qüds" xüsusi təyinatlı qüvvələrinin komandanı İsmayıl Qaaniyə istinadən məlumat yayıb.
"Müqavimət qüvvələrinin ən kiçik tələbi İsrail rejiminin 40 günlük müharibədən (fevralın 28-də başlamış İran və ABŞ-İsrail müharibəsi nəzərdə tutulur - red.) əvvəlki mövqelərinə çəkilməsidir", - deyə açıqlamada qeyd olunub.//Oxu.Az

"Самое минимальное требование к деятельности Тель-Авива в Ливане заключается в том, что израильская армия должна вернуться на свои позиции, существовавшие до 27 февраля".
Об этом сообщает агентство "Фарс" со ссылкой на командующего специальными силами "Кудс" Корпуса Стражей Исламской Революции (СЕПАХ) Исмаила Гани.
"Самое малое требование сил сопротивления — это отступление израильского режима на позиции, существовавшие до 40-дневной войны (имеется в виду война между Ираном и США-Израилем, начавшаяся 28 февраля — ред.)", — говорится в заявлении.//Oxu.Az