Səfirlikdən Nəriman Axundzadəninin ABŞ klubuna keçidi ilə bağlı
ABŞ-nin Azərbaycandakı səfirliyi millimizin və "Qarabağ"ın sabiq futbolçusu Nəriman Axundzadənin Ohayo ştatını təmsil edən "Colombus Crew" klubuna transfer olması münasibətilə təbrik postu paylaşıb.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən həmin paylaşımı təqdim edir:
"Azərbaycanlı futbol ulduzu Nəriman Axundzadəni ABŞ-nin Ohayo ştatını təmsil edən "Columbus Crew" klubu ilə müqavilə imzalaması münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edirik. "Qarabağ"ın heyətində nümayiş etdirdiyi parlaq və yaddaqalan çıxışlarla geniş rəğbət qazanan istedadlı gənc hücumçu ABŞ-nin yüksək (MLS) liqası ilə müqavilə imzalayan ilk azərbaycanlı futbolçudur".
Səfirlik həmçinin "Qarabağ" klubuna bu axşamkı Çempionlar Liqasının pey-off qarşılaşmasında ("Qarabağ" - "Nyukasl") uğurlar və inamlı qələbə arzu edib.

From the embassy regarding Nariman Akhundzadeh's transfer to the US club
The U.S. Embassy in Azerbaijan shared a congratulatory post on the occasion of the transfer of our national team player and former "Qarabağ" footballer Nəriman Axundzadə to the "Columbus Crew" club representing the state of Ohio.
Medianews.az presents this post, citing Oxu.Az:
"We sincerely congratulate Azerbaijani football star Nəriman Axundzadə on signing a contract with the 'Columbus Crew' club representing the state of Ohio in the USA. The talented young forward, who earned wide admiration with his brilliant and memorable performances representing 'Qarabağ', is the first Azerbaijani footballer to sign a contract with the USA's top (MLS) league."
The embassy also wished the "Qarabağ" club success and a confident victory in tonight's Champions League playoff match ("Qarabağ" - "Newcastle").