Türkiyədə narkotik vasitələrlə bağlı aparılan istintaq çərçivəsində saxlanılan müğənni İlyas Yalçıntaş barəsində səsləndirilən iddialara münasibət bildirib.
Medianews.az xəbər verir ki, Yalçıntaş sosial şəbəkə hesabında paylaşdığı açıqlamada hüquqi proses davam etdiyi üçün ətraflı danışmayacağını qeyd edib.
Müğənni evində narkotik maddə aşkarlanması ilə bağlı iddiaları təkzib edərək bildirib ki, mətbuatda "həssas tərəzi" kimi təqdim olunan əşya əslində kalori və qidalanma nəzarəti üçün istifadə etdiyi adi mətbəx tərəzisidir.
"Bəzi xəbərlərin əksinə olaraq, evimdə heç bir qadağan olunmuş maddə aşkarlanmayıb. Sözügedən tərəzi isə tamamilə qanuni şəkildə istifadə etdiyim adi mətbəx tərəzisidir", – deyə Yalçıntaş vurğulayıb.
Müğənni həmçinin Türkiyə ədalət sisteminə güvəndiyini bildirib və həqiqətlərin qısa zamanda üzə çıxacağına inandığını qeyd edərək, ictimaiyyəti istintaq başa çatanadək təmkinli olmağa çağırıb.
Xatırladaq edək ki, Bakırköy Respublika Prokurorluğunun "narkotik və psixotrop maddələrin istifadəsi, istifadəsinin asanlaşdırılması və bunun üçün şərait yaradılması" maddələri üzrə apardığı istintaq çərçivəsində sənət, biznes və əyləncə sahəsində tanınan 25 nəfərin saxlanılması barədə qərar verilib.
Saxlanılan şəxslər arasında müğənni İlyas Yalçıntaş da var. Hazırda şübhəlilərin polis və prokurorluqda ifadələri alınır, istintaq və digər hüquqi prosedurlar davam edir.

The singer İlyas Yalçıntaş, who was detained within the framework of the investigation into narcotic substances in Turkey, has responded to the allegations made against him.
Medianews.az reports that Yalçıntaş stated in his social media account that he will not speak in detail because the legal process is ongoing.
The singer denied the allegations regarding the discovery of narcotic substances in his home and said that the item presented in the press as a "sensitive scale" is actually an ordinary kitchen scale he uses for calorie and nutrition control.
"Contrary to some news, no prohibited substance was found in my home. The mentioned scale is an ordinary kitchen scale that I use completely legally," Yalçıntaş emphasized.
The singer also stated that he trusts the Turkish justice system and believes that the truth will come out soon, calling on the public to remain calm until the investigation is completed.
Let us remind that the Bakırköy Republic Prosecutor's Office has made a decision to detain 25 well-known people in the fields of art, business, and entertainment within the framework of the investigation conducted under the articles "use, facilitation of use, and creating conditions for narcotic and psychotropic substances."
Among those detained is the singer İlyas Yalçıntaş. Currently, suspects are being questioned by the police and the prosecution, the investigation and other legal procedures continue.