Baş redaktor vəzifəsindən
Naxçıvan Muxtar Respublikasının “Şərq qapısı” qəzetinin baş redaktoru Sara Əzimova vəzifəsindən azad edilib.
Medianews.az APA-ya istinadla xəbər verir ki, bununla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisi sədrinin birinci müavini Bəxtiyar Məmmədov sərəncam imzalayıb.
Məlumata görə, Sara Əzimova bundan sonra fəaliyyətini media sahəsi üzrə davam etdirəcək.
Qeyd edək ki, Sara Əzimova 2015-ci ildə Azərbaycan Prezidentinin sərəncamı ilə "Tərəqqi" medalı ilə təltif olunub. 2025-ci ildə isə "Naxçıvan Muxtar Respublikasının əməkdar jurnalisti" fəxri adına layiq görülüb.
O, Naxçıvan Muxtar Respublikasında Mətbuat Şurası İdarə Heyətinin üzvü, Muxtar Respublikada Televiziya və Radio Şurasının üzvü olub.

Главный редактор газеты «Шярг гапасы» Нахчыванской Автономной Республики Сара Азимова освобождена от должности.
Medianews.az, ссылаясь на АПА, сообщает, что по этому поводу заместитель председателя Верховного Меджлиса Нахчыванской АР Бахтияр Мамедов подписал распоряжение.
Согласно информации, Сара Азимова в дальнейшем продолжит свою деятельность в сфере медиа.
Отметим, что Сара Азимова была награждена медалью «Тərəqqi» по указу Президента Азербайджана в 2015 году. В 2025 году ей было присвоено почетное звание «Заслуженный журналист Нахчыванской Автономной Республики».
Она была членом Нахчыванского Совета по печати и членом Совета телевидения и радио в Автономной Республике.