Baş redaktor vəzifəsindən
Naxçıvan Muxtar Respublikasının “Şərq qapısı” qəzetinin baş redaktoru Sara Əzimova vəzifəsindən azad edilib.
Medianews.az APA-ya istinadla xəbər verir ki, bununla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisi sədrinin birinci müavini Bəxtiyar Məmmədov sərəncam imzalayıb.
Məlumata görə, Sara Əzimova bundan sonra fəaliyyətini media sahəsi üzrə davam etdirəcək.
Qeyd edək ki, Sara Əzimova 2015-ci ildə Azərbaycan Prezidentinin sərəncamı ilə "Tərəqqi" medalı ilə təltif olunub. 2025-ci ildə isə "Naxçıvan Muxtar Respublikasının əməkdar jurnalisti" fəxri adına layiq görülüb.
O, Naxçıvan Muxtar Respublikasında Mətbuat Şurası İdarə Heyətinin üzvü, Muxtar Respublikada Televiziya və Radio Şurasının üzvü olub.

Sara Azimova, the editor-in-chief of the "Sharq Qapisi" newspaper of the Nakhchivan Autonomous Republic, has been relieved of her duties.
Medianews.az, referring to APA, reports that a decree in this regard was signed by Bakhtiyar Mammadov, the first deputy chairman of the Supreme Assembly of the Nakhchivan Autonomous Republic.
According to the information, Sara Azimova will continue her activities in the field of media from now on.
It should be noted that Sara Azimova was awarded the "Progress" medal by the decree of the President of Azerbaijan in 2015. In 2025, she was also honored with the title of "Honored Journalist of the Nakhchivan Autonomous Republic."
She has been a member of the Board of the Press Council in the Nakhchivan Autonomous Republic and a member of the Television and Radio Council in the Autonomous Republic.