Şagirdə çubuqla 3 zərbə endirmək
Sinqapurun orta məktəblərində intizamı pozan oğlan şagirdlər üçün sərt fiziki cəzaları nəzərdə tutan yeni qaydalar qüvvəyə minib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "The Guardian" nəşri məlumat yayıb.
Məlumata görə, fiziki zorakılıq da daxil olmaqla, ciddi nizam-intizam qaydalarını pozan məktəblilərə çubuqla üç zərbə vurula bilər.
Ölkənin təhsil naziri bildirib ki, bu cəza növü yalnız zorakılığın dərəcəsi nəzərə alınmaqla və digər bütün tərbiyəvi tədbirlər nəticəsiz qaldıqda tətbiq ediləcək. Yeni qaydaların qəbul edilməsinə səbəb son vaxtlar məktəblərdə baş verən bir neçə ciddi zorakılıq hadisəsi olub.
Xəbərdə vurğulanır ki, sözügedən cəza növü qızlara şamil edilmir və yalnız doqquz yaşından yuxarı oğlan şagirdlərə tətbiq oluna bilər./oxu.az

В средних школах Сингапура вступили в силу новые правила, предусматривающие строгие телесные наказания для нарушающих дисциплину мальчиков-учеников.
Medianews.az сообщает со ссылкой на издание "The Guardian".
Согласно информации, ученикам, серьёзно нарушающим правила дисциплины, включая физическое насилие, могут быть нанесены три удара палкой.
Министр образования страны заявил, что этот вид наказания будет применяться только с учётом степени насилия и если все остальные воспитательные меры окажутся безрезультатными. Причиной введения новых правил стали несколько серьёзных случаев насилия, недавно произошедших в школах.
В сообщении подчёркивается, что данный вид наказания не применяется к девочкам и может быть применён только к мальчикам-ученикам старше девяти лет./oxu.az