Şagirdə çubuqla 3 zərbə endirmək
Sinqapurun orta məktəblərində intizamı pozan oğlan şagirdlər üçün sərt fiziki cəzaları nəzərdə tutan yeni qaydalar qüvvəyə minib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "The Guardian" nəşri məlumat yayıb.
Məlumata görə, fiziki zorakılıq da daxil olmaqla, ciddi nizam-intizam qaydalarını pozan məktəblilərə çubuqla üç zərbə vurula bilər.
Ölkənin təhsil naziri bildirib ki, bu cəza növü yalnız zorakılığın dərəcəsi nəzərə alınmaqla və digər bütün tərbiyəvi tədbirlər nəticəsiz qaldıqda tətbiq ediləcək. Yeni qaydaların qəbul edilməsinə səbəb son vaxtlar məktəblərdə baş verən bir neçə ciddi zorakılıq hadisəsi olub.
Xəbərdə vurğulanır ki, sözügedən cəza növü qızlara şamil edilmir və yalnız doqquz yaşından yuxarı oğlan şagirdlərə tətbiq oluna bilər./oxu.az

New rules have come into effect in Singapore's secondary schools that provide for harsh physical punishments for boys who disrupt discipline.
Medianews.az reports that this information was published by "The Guardian."
According to the information, schoolboys who violate serious discipline rules, including physical violence, may receive three strikes with a cane.
The country's Minister of Education stated that this type of punishment will only be applied considering the degree of violence and when all other educational measures have failed. The adoption of the new rules was prompted by several serious incidents of violence recently occurring in schools.
The report emphasizes that this type of punishment is not applied to girls and can only be applied to boys aged nine and above./oxu.az