Ronaldo hədəfə çevrildi: "Messi" şüarları səsləndi -
Medianews.az xəbər verir ki, Hyuston stadionunda keçirilən görüşdə Portuqaliya hesabı 6-cı dəqiqədə Joau Neveşin qolu ilə açıb.
Konqo Demokratik Respublikası isə ilk hissəyə əlavə olunmuş vaxtda Yoane Vissanın dəqiq zərbəsi ilə bərabərliyi təmin edib. İkinci hissədə hesab dəyişməyib.
Qarşılaşmada gözlənilən performansı sərgiləyə bilməyən Kriştianu Ronaldo matçdan sonra həm azarkeşlərin, həm də futbol ictimaiyyətinin tənqid hədəfinə çevrilib.
Oyundan sonra Konqo Demokratik Respublikası azarkeşləri tribunadan Ronaldoya "Messi, Messi" şüarları səsləndiriblər. Həmin anlar sosial şəbəkələrdə geniş müzakirə olunub.
Bu nəticə ilə Konqo Demokratik Respublikası Dünya Kuboku tarixində ilk xalını qazanaraq əlamətdar uğura imza atıb. Afrika təmsilçisi qrupun favoritlərindən sayılan Portuqaliyaya qarşı əldə etdiyi heç-heçə ilə turnirə sürpriz start verib.

В первом туре группы K Чемпионата мира FIFA 2026 года Демократическая Республика Конго сыграла вничью с Португалией со счетом 1:1.
Medianews.az сообщает, что в матче, который прошел на стадионе в Хьюстоне, Португалия открыла счет на 6-й минуте голом Жоау Невеша.
Демократическая Республика Конго сравняла счет точным ударом Йоане Виссан в добавленное к первому тайму время. Во втором тайме счет не изменился.
Криштиану Роналду, не показавший ожидаемую игру, после матча стал объектом критики как болельщиков, так и футбольной общественности.
После игры болельщики Демократической Республики Конго скандировали с трибун в адрес Роналду лозунги "Месси, Месси". Эти моменты были широко обсуждены в социальных сетях.
Этим результатом Демократическая Республика Конго впервые в истории Чемпионатов мира получила очки, достигнув значимого успеха. Африканская команда неожиданно начала турнир ничейной игрой с португальской сборной, считающейся одной из фаворитов группы.