Rejim daxildən çökür:
Martın 20-də sübh saatlarında İranın paytaxtı Tehran və Kərəc şəhəri yaxınlığındakı Mehrşəhr rayonunda daha iki yüksək vəzifəli rəsminin hədəf alındığı barədə məlumatlar yayılıb.
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, kəşfiyyat mənbələri və yerli sakinlərin verdiyi məlumata görə, paytaxtın mərkəzi hissəsində və strateji əhəmiyyətli Mehrşəhr bölgəsində ard-arda partlayış səsləri eşidilib.
İlkin məlumatlara görə, hədəflərdən biri SEPAH-ın logistika və ya rabitə sahəsinə cavabdeh olan komandirlərindən biri, digəri isə daxili təhlükəsizlik sistemində mühüm rol oynayan vəzifəli şəxsdir. Hələlik rəsmi Tehran tərəfindən bu şəxslərin kimliyi barədə dəqiq məlumat verilməsə də, hadisə yerlərinə çoxsaylı təhlükəsizlik qüvvələri və təcili yardım maşınlarının cəlb edildiyi bildirilir.
Bu hadisə martın 20-də sübh saatlarında SEPAH-ın rəsmi sözçüsü general Əli Məhəmməd Naeninin məhv edilməsindən cəmi bir neçə saat sonraya təsadüf edir. Xatırladaq ki, son günlər İranın idarəetmə iyerarxiyasında ard-arda sarsıdıcı itkilər yaşanmaqdadır:
Martın 17-də: Ali Milli Təhlükəsizlik Şurasının katibi Əli Laricani və "Bəsic" komandanı Qulamrza Süleymani;
Martın 18-də: Kəşfiyyat naziri İsmayıl Xatib məhv edilib.
ABŞ və İsrailin "Şir nəriltisi" (Lion’s Roar) əməliyyatı çərçivəsində tətbiq etdiyi bu taktika İranın hərbi və siyasi idarəetmə mexanizmini tamamilə iflic etməyə hesablanıb. Kərəc və Mehrşəhr kimi strateji nöqtələrin hədəf seçilməsi isə rejimin qaçıb gizlənməyə çalışdığı "etibarlı sığınacaqların" artıq kəşfiyyat tərəfindən tam nəzarətə götürüldüyünü göstərir.

The regime is collapsing from within:
The regime is collapsing from within: It is reported that two more Iranian officials were shot after Naein.
In the early hours of March 20, reports emerged about two more high-ranking officials being targeted near Tehran, the capital of Iran, and Mehrshahr district near Karaj city.
Medianews.az, citing Musavat.com, reports that according to intelligence sources and local residents, successive explosion sounds were heard in the central part of the capital and in the strategically important Mehrshahr area.
According to preliminary information, one of the targets is one of the commanders responsible for SEPAH’s logistics or communications sector, and the other is an official who plays an important role in the internal security system. Although official Tehran has not yet disclosed exact information about the identities of these individuals, it has been reported that numerous security forces and ambulances have been deployed to the scenes of the incidents.
This incident coincides just a few hours after SEPAH’s official spokesman, General Ali Mohammad Naeini, was assassinated in the early hours of March 20. It should be recalled that in recent days, devastating losses have been occurring consecutively within Iran’s governance hierarchy:
On March 17: Secretary of the Supreme National Security Council Ali Larijani and "Basij" commander Gholamreza Soleimani;
On March 18: Intelligence Minister Esmail Khatib was eliminated.
The tactic applied within the framework of the US and Israel’s "Lion’s Roar" operation is aimed at completely paralyzing Iran’s military and political management mechanism. The selection of strategic points such as Karaj and Mehrshahr as targets also shows that the regime’s so-called "secure shelters," where it tries to flee and hide, have now been completely brought under control by intelligence.