"Real" axtardığı baş məşqçini
Milli.Az xəbər verir ki, klub rəhbərliyi komandanın "sükanı arxasına" təcrübəli italiyalı mütəxəssis Massimiliano Alleqrini gətirmək variantını nəzərdən keçirir.
İtaliyanın "Corriere dello Sport" nəşrinin məlumatına görə, Madrid təmsilçisi yay transfer pəncərəsi zamanı hazırda "Milan"ı çalışdıran Alleqrini komandaya cəlb etməyə çalışacaq. Klub rəhbərliyi yeni mövsümdə komandanın idarəsini məhz onun kimi təcrübəli məşqçiyə həvalə etmək niyyətindədir.
"Real"ın mümkün namizədləri arasında almaniyalı məşqçi Yurgen Kloppun da adı çəkilsə də, onun hazırda "Red Bull" futbol strukturunda rəhbər vəzifədə çalışması və yenidən məşqçilik fəaliyyətinə qayıtmaq istəməməsi bu ehtimalı zəiflədib. Bu səbəbdən Alleqri Madrid klubunun əsas namizədi kimi ön plana çıxıb.
Qeyd edək ki, Massimiliano Alleqrinin "Milan"la qüvvədə olan müqaviləsi 2027-ci ilin yayına qədər nəzərdə tutulub. Buna baxmayaraq, "Real Madrid" rəhbərliyi təcrübəli mütəxəssisi mövsümün sonunda heyətinə qatmaq üçün addımlar atmağa hazırlaşır.

The head coach that "Real" is looking for
According to Milli.Az, the club management is considering the option of bringing experienced Italian specialist Massimiliano Allegri to "take the reins" of the team.
According to Italy's "Corriere dello Sport" publication, the Madrid representative will try to attract Allegri, who currently coaches "Milan", to the team during the summer transfer window. The club management intends to entrust the management of the team to an experienced coach like him for the new season.
Although the name of German coach Jurgen Klopp was also mentioned among "Real"'s possible candidates, his current position in a managerial role in the "Red Bull" football structure and his unwillingness to return to coaching has weakened this possibility. For this reason, Allegri has emerged as the main candidate for the Madrid club.
It should be noted that Massimiliano Allegri's contract with "Milan" is valid until the summer of 2027. Nevertheless, the "Real Madrid" management is preparing to take steps to acquire the experienced specialist at the end of the season.