Rahiblər qəzaya düşdü:
Tailandın şimal-şərqindəki Mukdahan əyalətində pikapın rahiblərdən ibarət qrupu vurması nəticəsində 8 nəfər ölüb, 13 nəfər isə ağır yaralanıb.
Bu barədə polisə istinadən "Khaosod" nəşri məlumat yayıb.
Xilasedicilər, polis və təcili yardım xidmətinin əməkdaşları hadisə yerinə cəlb olunub. Yolda və yol kənarında rahiblərin meyitləri aşkar edilib. Rahiblərdən 5-i hadisə yerində, 3-ü isə sonradan xəstəxanada həyatını itirib. Yaralanan 13 rahib ən yaxın xəstəxanaya çatdırılıb.
Polisin ilkin araşdırmasına əsasən, pikapın sükanı arxasında yetkinlik yaşına çatmayan şəxs olub.//Bakıvaxtı.az

In Mukdahan province in northeastern Thailand, 8 people died and 13 were seriously injured as a result of a pickup truck striking a group of monks.
This information was reported by the "Khaosod" publication, citing the police.
Rescuers, police, and emergency medical service workers were dispatched to the scene. The bodies of the monks were found on and beside the road. Five of the monks died at the scene, and three died later in the hospital. The 13 injured monks were taken to the nearest hospital.
According to the police's initial investigation, the driver of the pickup was a minor. //Bakıvaxtı.az