““Quran-i Kərim” gətirin, əlimi basım” - Efirdə özündən çıxdı
Buna səbəb "Tarixin bir günü" verilişində mərhum gitara ifaçısı Nofəl Süleymanovla bağlı yayılan iddiaların danışılması olub.
B. Hüseynova özündən çıxaraq bu sözləri bildirib:
"Burada "Quran-i Kərim" varsa, əlimi basaram. Bura "Quran-i Kərim" gətirin! Yalan-böhtandır. Balamın canı şərdir. Mən burada yox idim. Haqqımda xəbər çıxanda dedim ki, bir ildir ölkəyə gəlməmişəm, xarici pasportumda da qeyd edilib. Mənə dedi ki, pasportunuzu göndərin, dedim, yox. Başqa jurnalist istəsə edərdim".
Qeyd edək ki, B. Hüseynova ilə mərhum gitara ifaçısı Nofəl Süleymanovun bir vaxtlar eşq yaşadığı, hətta musiqiçini oğlu bu səbəblə öldürdüyü iddia edilmişdi. (olay)

Певица Батура Гусейнова испытала напряжение в эфире.
Причиной тому стало обсуждение в программе "Один день в истории" распространённых утверждений, касающихся покойного гитариста Нофеля Сулейманова.
Б. Гусейнова, выходя из себя, сказала следующие слова:
"Если здесь есть «Коран», я положу руку. Принесите сюда «Коран»! Это ложь и клевета. Душа моего ребёнка чиста. Меня здесь не было. Когда вышли новости обо мне, я говорила, что не возвращалась в страну уже год, и это указано в моём загранпаспорте. Мне сказали: пришлите паспорт, я ответила: нет. Если бы другой журналист попросил, я бы сделала это".
Отметим, что ранее ходили слухи, будто у Б. Гусейновой с покойным гитаристом Нофелем Сулеймановым была романтическая связь, и даже утверждалось, что из-за этого музыканта убил его сын. (olay)