Qonşularımızla əlaqələrimiz əladır -
Hazırda bağlantılarla bağlı infrastrukturun genişləndirilməsi üzərində çalışırıq. Çünki biz gözləmirdik ki, coğrafi mövqeyimizin əhəmiyyəti son dövrlərdə bu qədər əhəmiyyəti artacaq. Həm Qərb, həm də Şərq istiqamətində qonşularımızla əlaqələrimiz əladır.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev IV Şuşa Qlobal Media Forumunun açılışında deyib.
Dövlətimizin başçısı qeyd edib ki, istər Mərkəzi Asiya və Gürcüstan, istərsə də Türkiyə və Avropa ilə əlaqələrimiz yaxşıdır. Bütün bunları bir araya gətirmək üçün, əlbəttə, bir çox addımları atmalı idik ki, dəhlizlər faydalı olsun.

We are currently working on expanding the infrastructure related to connections. Because we did not expect that the importance of our geographical position would increase so much recently. Our relations with our neighbors in both the West and East directions are excellent.
Medianews.az reports that President Ilham Aliyev said this at the opening of the IV Shusha Global Media Forum.
The head of our state noted that our relations are good both with Central Asia and Georgia, as well as with Turkey and Europe. To bring all these together, of course, many steps had to be taken for the corridors to be beneficial.