Qonşularımızla əlaqələrimiz əladır -
Hazırda bağlantılarla bağlı infrastrukturun genişləndirilməsi üzərində çalışırıq. Çünki biz gözləmirdik ki, coğrafi mövqeyimizin əhəmiyyəti son dövrlərdə bu qədər əhəmiyyəti artacaq. Həm Qərb, həm də Şərq istiqamətində qonşularımızla əlaqələrimiz əladır.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev IV Şuşa Qlobal Media Forumunun açılışında deyib.
Dövlətimizin başçısı qeyd edib ki, istər Mərkəzi Asiya və Gürcüstan, istərsə də Türkiyə və Avropa ilə əlaqələrimiz yaxşıdır. Bütün bunları bir araya gətirmək üçün, əlbəttə, bir çox addımları atmalı idik ki, dəhlizlər faydalı olsun.

В настоящее время мы работаем над расширением инфраструктуры, связанной с коммуникациями. Потому что мы не ожидали, что значение нашего географического положения так сильно возрастёт в последнее время. У нас отличные отношения с нашими соседями как на Западе, так и на Востоке.
Medianews.az сообщает, что об этом заявил Президент Ильхам Алиев на открытии IV Шушинского глобального медиафорума.
Глава нашего государства отметил, что у нас хорошие отношения как с Центральной Азией и Грузией, так и с Турцией и Европой. Чтобы объединить всё это вместе, конечно, пришлось предпринять множество шагов, чтобы коридоры были полезными.