Qışı yay kimi isti keçən ölkələr
Milli.Az xəbər verir ki, onun fikrincə ilk sırada Tayland dayanır. Dekabrdan fevrala qədər ölkədə quru mövsüm olur, hava +25-+32 dərəcə isti olur və səyahət üçün əlverişlidir.
Daha sonra siyahıda Vyetnam gəlir. Qış aylarında ölkənin şimalı bir az sərin ola bilər, lakin cənub bölgələri, xüsusən Hoşimin şəhəri, hər zaman isti hava və günəşli günlər təqdim edir. Temperatur burada təxminən +30 dərəcə olur.
Ekspert həmçinin Meksikaya səfəri tövsiyə edir. Kurort zonalarında qışda hava +25-+30 dərəcə isti olur ki, bu da çimərlik istirahəti üçün ideal şərait yaradır.
Avstraliyaya, xüsusən Sidney və Bondi çimərliyinə də baxmaq mümkündür.
Siyahıda sonuncu yerdə İsrail dayanır. Gajiyenko tövsiyə edir ki, səyahətçilər Qüds və Müqəddəs yerlərlə yanaşı, Ölü dəniz ziyarətini də proqramlarına əlavə etsinlər.

Страны, где зима проходит так же тепло, как и лето
Эксперт по путешествиям Тариэль Гаджиеенко представил самые подходящие страны для отдыха в зимний сезон.
Как сообщает Milli.Az, по его мнению, на первом месте стоит Таиланд. С декабря по февраль в стране сухой сезон, температура воздуха держится в пределах +25-+32 градусов, что благоприятно для путешествий.
Далее в списке следует Вьетнам. В зимние месяцы север страны может быть немного прохладным, но южные регионы, особенно город Хошимин, всегда предлагают теплую погоду и солнечные дни. Температура здесь примерно +30 градусов.
Эксперт также рекомендует поездку в Мексику. В курортных зонах зимой температура +25-+30 градусов, что создает идеальные условия для пляжного отдыха.
Также стоит обратить внимание на Австралию, особенно на пляжи Сиднея и Бонди.
В конце списка находится Израиль. Гаджиеенко советует путешественникам добавить в программу не только Иерусалим и Святые места, но и посещение Мертвого моря.