Qətldə şübhəli bilinən şəxs fenomenə çevrildi -
Cənubi Koreyada iki kişinin ölümü və bir nəfərin huşsuz vəziyyətdə tapılması ilə bağlı istintaq çərçivəsində 20 yaşlı qadın tutuldu.
Medianews.az-ın xarici KİV-ə istinadən məlumatına görə, “Kim Mo” kimi təqdim olunan şübhəli birlikdə olduqları oteldə kişilərin içkilərinə dərman qatdığını etiraf edib.
O, ölüm hadisəsini planlaşdırmadığını, yalnız özünə haqsızlıq etdiyini düşündüyü şəxsləri hədəf aldığını bildirib.
Polis rəsmi açıqlama verməsə də, bəzi sosial media hesabları qadının fotosunu və şəxsi profilini paylaşıb. Bundan sonra onun “Instagram” hesabındakı izləyici sayı 265-dən 10 mindən çoxa yüksəlib. Paylaşımlara minlərlə şərh yazılıb, bəzi istifadəçilər qadının xarici görünüşünə görə azadlığa buraxılmasını tələb ediblər.
İstintaq zamanı şübhəlinin hadisədən əvvəl süni intellekt platformasında dərman və alkoqol qarışığının təsirləri barədə axtarış etdiyi də müəyyən edilib. Sistem sorğunu “yüksək riskli” kimi qeydə alıb.

The person suspected of murder became a phenomenon -
In South Korea, a 20-year-old woman was detained within the investigation regarding the deaths of two men and one person being found unconscious.
Medianews.az, citing foreign media, reports that the suspect who introduced herself as "Kim Mo" admitted to adding drugs to the men's drinks in the hotel where they were together.
She stated that she did not plan the death incident, and that she targeted only those individuals whom she thought had wronged her.
Although the police have not made an official statement, some social media accounts shared the woman’s photo and personal profile. Following this, the number of followers on her "Instagram" account rose from 265 to over 10,000. Thousands of comments were written on the posts, and some users demanded her release based on her appearance.
During the investigation, it was also determined that the suspect searched on an artificial intelligence platform about the effects of mixing drugs and alcohol before the incident. The system recorded the query as "high risk."